Wpis z mikrobloga

@awres: ciekawe czy dalej „uczą” metody na liczenie słupków (za moich czasów, w 2015, tak było, koła też nie nauczyli mnie zmieniać, bo pan instruktor gawędziarz-erotoman stwierdził, że i tak jakiś chłop się zawsze zatrzyma i babie pomoże)
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Squirell_ z tego co pamiętam to na egzaminie nie było wymiany koła. Ja się uczyłem zdać egzamin a nie kompleksowej obsługi auta. Wiedziałem że po kursie nie zostanę super kierowcą.
  • Odpowiedz
@Squirell_: na kursie uczą zdania egzaminu, nie jazdy. Mój instruktor nieraz mówił "na egzaminie masz się zachować tak i tak, ale jak już będziesz jeździł sam to rób tak". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ciekawe czy dalej „uczą” metody na liczenie słupków (za moich czasów, w 2015, tak było, koła też nie nauczyli mnie zmieniać, bo pan instruktor gawędziarz-erotoman stwierdził, że i tak jakiś chłop się zawsze zatrzyma i babie pomoże)


@Squirell_: Potwierdzam, bo to ja byłem tym instruktorem
  • Odpowiedz
  • 0
@awres tak naprawdę to ten zakręt się zrobi z 100 razy to już na pamięć to robisz, j dobrze że tak uczą, teraz jak podjeżdżam to "na czuja", dopiero raz mi się zdarzyło oprzec na zderzaku auta za mną, także nie jest źle :p
  • Odpowiedz
  • 4
Sama noga po sprzęgle


@LillXte: Jakiś czas temu z okazji majówki skorzystałem z atrakcji jazdy z trolejami. Elka miała tak wywalone sprzęgło że szkoda mi myło kursantów.
  • Odpowiedz
@LillXte stres stresem. Wsiadasz do samochodu którego kompletnie nie znasz i od razu musisz robić manewr. Przecież w każdym aucie sprzęgło inaczej łapie, a w niektórych regionach zdarza się uczyć na innej generacji niż zdawać, więc dochodzi wspomaganie ruszania, układ biegów, widoczność. Do tego w realnej sytuacji nie parkujesz do jakichś słupków tylko masz przed sobą i po bokach inne auta lub ściany, więc dużo łatwiej ocenić odległość.

Ja jak wsiadam do
  • Odpowiedz
@CybernetycznyMozgKorwina jak się zdaje na automacie to potem mozna jeździć tylko z automatyczna skrzynią
@pan-bartolomeu-dias Dokładnie, chociaż ja sam akurat zdawałem na takim samym jak miałem jazdy to nawet to sprzęgło działało trochę inaczej bo na egzaminie było mniej zużyte. Cały egzamin to niesamowity stres i dlatego mam nadzieje ze już nigdy nie będę musiał tam iść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz