Wpis z mikrobloga

#dcs
Jaki Hotas polecacie w przedziale powiedzmy do 1500zł? Jest X56, widzę że jedni go wyzywają, inni nie mają żadnych problemów, już miałem w sumie zamawiać ale stwierdziłem że zapytam. Niektórzy polecają VKB ale nawet na stronie producenta niedostępne..
  • 13
  • Odpowiedz
@prze_galant x56 jest spoko, ale wg mnie ma 3 problemy:
- joystick słabo się centruje i trzeba ustawiać deadzone, żeby autopilot się nie wyłączał,
- do dcs'a brakuje przycisków i trzeba kombinować z makrami,
- ghost inputy na przepustnicy, jeśli podłączasz do portu innego niż USB 3.0.

Od siebie mogę polecić TM Warthog, przyjemnie się na tym lata i jest sporo przycisków itp. Cena niestety jest minusem, ale da się wyrwać tanio
  • Odpowiedz
@sebax88x: Warthog świetny sprzęt, ale dżojstik jet bardzo sztywny (za mocne sprężyny) i przez to mało precyzyjny - wiara poleca sam drążek od TM i bazę od Virpila (są kompatybilne).
  • Odpowiedz
@prze_galant jak dobrze zmapujesz Hotas'a w F-18 to x56 wystarczy, ale jak będziesz chciał iść w F-16, A-10 czy F-15 to niestety będzie brakować przycisków. Biorąc TM Warthog masz drążek i przepustnicę, na których są się wszystko zmapować. Dodatkowo, drążek jest 1 do 1 z joyem w F-16 i A-10. A przepustnica ma w oryginale możliwość ustawienia bramki dopalacza.
Jeśli miałbym brać od kogoś używkę, to liczyłbym się z tym, że joysticka
  • Odpowiedz
  • 0
@sebax88x: @WielkiElektronig @funeralmoon Dzięki panowie, wydawało mi się właśnie że x56 ma więcej przycisków niż Warthog.
Dobra a co powiecie na taką opcję - jest na olx VKB Gladiator NXT Premium za 800zł, do tego kupić przepustnicę od Warthoga i bzikać?

edit: jest też cały zestaw: Thrustmaster Hotas Warthog + T.Flight Rudder Pedals (TFPR) za 1800 na olx, wydaje się dobra cena jak za zestaw z pedałami
  • Odpowiedz
@prze_galant: Ja też miałem brać Warthoga, ale za trochę więcej jest Winwing, który ma o wiele lepszą konstrukcję. Rzuć na to okiem, teraz wysyłają z magazynu EU.
  • Odpowiedz
@jackill @prze_galant też dobra opcja.
Ten zestaw za 1800 też dobre rozwiązanie, Warthog nie ma dodatkowej osi jak x56, więc pedały się przydadzą. Mam je i jedyny ich minus to brak stabilności przy jednoczesnym hamowaniu i skręcaniu
  • Odpowiedz
a tak zachwalali na redditach


@prze_galant: xD Bo mają rację. Jest o niebo lepszy od przestarzałego sticka Warthoga. Gladiator ma lepsze przyciski i bez porównania lepszą bazę z wymiennymi sprężynami, regulacją oporu itd. To jak ten joy chodzi to poezja w porównaniu do Warthoga. CMS-a można zrobić na mini sticku (wersja premium) który to można przełączyć w tryb HAT. A w miejscu padle switcha jest przycisk pod mały palec wiec nie
  • Odpowiedz