Wpis z mikrobloga

Czy 900 euro będzie wystarczające na 2 osoby w #grecja #kreta na 7 dni? noclegi i wynajem samochodu już opłacone, zostaje więc tylko kwestia jedzenia, paliwa i atrakcji. Ruszamy z Chani, po 3 dniach uderzamy na Heraklion, stamtąd baza wypadowa na kolejne 3 dni i powrót do Chani na lotnisko, więc obstawiam ze z 800/900km zrobimy jakimś małym autkiem typu Aygo lub VW Up. Termin: końcówka kwietnia, więc przed sezonem. #wakacje #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
@m76859 na posiłek musicie liczyć na dwie osoby minimum 20€, wynajem auta ok 30-40€ na dzień, paliwo jest chyba 2.2.. co do atrakcji to dużo może być jeszcze pozamykane bo sezon na Krecie rusza pod koniec maja
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Orama: auto już mamy z pełnym ubezpieczeniem, 94euro za 7 dni bez kaucji. Na paliwo liczyłem jakieś 120 euro, jeśli chodzi o atrakcje to jesteśmy mocno nastawieni na zwiedzenia natury, więc pewnie będziemy sporo jeździć po wybrzeżach czy ciekawszych wioskach. Jedzenie to zakładam że śniadanie i kolacja to będzie coś z marketu, pozostaje kwestia obiadu w jakiejś lokalnej knajpie. Chyba 100euro dziennie na dwójkę wystarczy na jedzenie?
m76859 - @Pan_Orama: auto już mamy z pełnym ubezpieczeniem, 94euro za 7 dni bez kaucj...

źródło: IMG_3245

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Pan_Orama: jak to jest mieszkać w raju :D?

3 dni w Heraklionie będziemy i jakoś na wschód będziemy na pewno się jechać ale nie wiem jeszcze jak daleko, nie ogarniałem jeszcze atrakcji na mapie w tamtym kierunku, najbardziej się skupiłem póki co na zachodnim wybrzeżu i wszystkim co na południe/poludniowy wschód tak do 80km od Chani.
  • Odpowiedz
@m76859: raj to chyba jest jak ktoś ocenia jakis rejon ze względu na aspekt turystyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) To co jest fajne na tydzień czy dwa jest nie koniecznie fajne przez 10mc w roku
  • Odpowiedz
@Pan_Orama: Turysta nie ma obowiazków żadnych. Jak masz 45 w cieniu i musisz gdzies pojechać, coś porobic czy siedzieć w domu bo praca to robi się mniej przyjemnie. Trzy klimy włączone a w chacie nadal 30+. Cykady #!$%@? przez pół roku. Głośno, że az myśli własnych człowiek nie słyszy xD
Mam wrażenie, że ludzie czasem myślą, że lokalsi w takich miejscach cały dzień na plaży siedzą i tylko sączą drinki z
  • Odpowiedz
@Pan_Orama: u mnie akurat nie ma problemu teraz z prądem. Może raz, dwa raxzy w roku sie zdarzy i trwa maks kilka godzin.
Jak jeszcze mieszkałem w Plaka to w zimie co chwile pradu nie było. Teraz mieszkam w miejscu gdzie w okolicy jest bardzo duzy zakład produkcyjny wiec energetycznie jepiej uzbrojona miejscowka.
Z internetem tez miałam problem. Praktycznie codziennie problem. #!$%@?łem się i zamówiłem Starlink i problemy znikneły. Ultra szybki
  • Odpowiedz