Wpis z mikrobloga

Kawałek historii rodzinnej.
Mój pradziadek pochodzi i mieszkał w małej lubelskiej miejscowości, gdzie 30% mieszkańców to byli Żydzi. Żyd miał apteke, młyn, szwalnie, itd. Został zmobilizowany i walczył w kampanii wrześniowej, całą wojnę spędził w obozie jenieckim a potek na robotach w Niemczech i Włoszech. Wyzwolił go Anders i w 45 wrócił do żony i dzieci.
A mimo to po wojnie mawiał "jeszcze będziemy dziękować za to co Niemcy z Żydami zrobili"
#izrael #antysemityzm #historia
  • 6
  • Odpowiedz
@erni13: Ok...pytanie czy coś w tym jest, że każda starsza osoba którą znam lub znałem mówi negatywnie o żydach? Ostatnio babcia mojej żony opowiadała, że żyd w potrzebie nie pomógł nigdy, wykorzystał okazję bez honoru żeby się tylko wzbogacić na krzywdzie innych i coś wykupić jak był głód.
  • Odpowiedz
Ok...pytanie czy coś w tym jest, że każda starsza osoba którą znam lub znałem mówi negatywnie o żydach?


@fff112: bo oni mieli z nimi kontakt. Współczesny Polak kontaktu z Żydem raczej nie ma. Dlatego nie może wyrobić sobie o nim zdania. Żyd ma święte przekonanie że jest rasą panów (naród wybrany) a wszystkie inne narody są gorsze. To ich dogmat.
  • Odpowiedz
@fff112: Pomiędzy mówieniem, że żyd nie pomógł albo był cwany a chwaleniem holocaustu i mordowania niewinnych ludzi widzę całkiem sporą różnicę XD

W moim mieście było bardzo dużo Żydów i faktycznie byli z reguły bogaci więc to logiczne, że frajerzy pokroju dziadka opa uważali ich za zło absolutne bo przecież jakim cudem to tamci byli bogaci? No musieli kurła nakraść

Sam za ludźmi z Izraela nie przepadam bo widzę z daleka
  • Odpowiedz
@erni13: Masz rację, słowa o dziękowaniu za bestialskie mordowanie bezbronnych istot ludzkich są nie na miejscu mimo iż dla narodu polskiego jest to korzyść.
  • Odpowiedz
W moim mieście było bardzo dużo Żydów i faktycznie byli z reguły bogaci więc to logiczne


@erni13: tylko jak oni się wzbogacali? Żydzi stosowali wszystkie metody nieuczciwej konkurencji i lichwy jakie zna ludzkość. Prakryki kartelowe były powszechne, Żydzi potrafili się zmówić i nie kupić krowy czy świni po rynkowej cenie tylko wymusić niższą. To było regularne wykorzystywanie przewagi kapitalowej i braku wolnego rynku.

Pradziadek oczywiście nie widział tego jak wygląda okupacja
  • Odpowiedz