Wpis z mikrobloga

@JAn2: Jestem ostatnim który broniłby PiS'u ale generalnie zamysł by robić tak zwany Brain Drain w czasie wojny jest jak najbardziej korzystnym rozwiązaniem. Średnio mi się to skleja etycznie, ale mam też trochę dość tego, że Polska zawsze unosi się honorem zamiast mieć biznesowe postrzeganie sytuacji jak anglosasi. Amerykanie np. masowo ściągali nazistowskich naukowców do siebie dzięki czemu wygrali wyścig na księżyc i wiele innych.

W czasie gdy Rosja i Białoruś
  • Odpowiedz
Jestem ostatnim który broniłby PiS'u ale generalnie zamysł by robić tak zwany Brain Drain w czasie wojny jest jak najbardziej korzystnym rozwiązaniem


@Czesterinho: Co jest bardziej prawdopodobne, że przyjedzie ci nowy Einstein, czy Siergiej z FSB?
  • Odpowiedz
@wstanczyk: to zle postawione pytanie. Sergiej z FSB przyjedzie zupełnie niezależnie od tego czy mamy ten program aktywny czy nie. Przyjedzie albo bezpośrednio z Rosji albo pośrednio z Azji, Bliskiego Wschodu czy Ameryki Południowej, natomiast jeśli jest szansa 0,01% że pozyskamy kogoś w 1% tak zdolnego jak Einstein to jest to gra warta świeczki.
  • Odpowiedz