Wpis z mikrobloga

Miałem dzisiaj akcję na trasie, co mnie z butów wybiła. Wojskowa szarańcza, co to myśli, że przepisy drogowe to dla nich jak zakaz picia na plaży – wszyscy wiedzą, że jest, ale nikt nie przejmuje się tym aż do czasu. I tak ci "zieloni" lecą na lewo, kiedy cały cywilny świat musi się zasuwaczyć na prawo, bo w Polsce zakaz wyprzedzania to dla zwykłego Kowalskiego jak dziesięć przykazań.

No ale co ja tam, zwykły kierowca od tira, mogę poradzić, co? Mam czekać, aż któryś mi lusterko urwie, czy co? Hej, a może jeszcze mam klaskać i salutować, jak mi przez zakaz przejadą, bo przecież "służą Ojczyźnie"? Weźcie się w garść, bo jak dla jednych prawo, to dla wszystkich, a nie że w mundurze to można więcej.
#wojsko #polskiedrogi #zycietruckera #bekaztransa
PanPajonk8 - Miałem dzisiaj akcję na trasie, co mnie z butów wybiła. Wojskowa szarańc...

źródło: 20240403_140834

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
o cholera, te tiry aż tyle palą?


@Elberus: aż? on raczej pusty leci, albo z lekkim ładunkiem i respektując ograniczenie do 80 na autostradach
Zużycie paliwa rzędu 35l/100km to wcale nie jest jeszcze jakoś dużo.
  • Odpowiedz
no to zgłoś go na pały, w czym problem?


@G06DbT: typie #!$%@? xD a widziałeś kiedyś rządową kolumnę z policją? Oni cię mają w piździe i w tym kraju jedyne co możesz to ponarzekać na wykopie niestety.

Nie chcę ludziom źle życzyć, ale mam nadzieję że przekonasz się na własnej skórze kim jesteś w swoim kraju
  • Odpowiedz
@PanPajonk8: bo pojazdów wojskowych ten przepis nie obowiązuje?

Prawo o ruchu drogowym

13. 18 Kierującemu pojazdem kategorii N2 lub N3, o których mowa odpowiednio w art. 4 ust. 1 lit. b rozporządzenia 2018/858 albo w załączniku nr 2 do ustawy, zabrania się wyprzedzania pojazdu samochodowego na autostradzie i drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu, chyba że pojazd ten porusza się z prędkością znacznie mniejszą od
  • Odpowiedz
typie #!$%@? xD a widziałeś kiedyś rządową kolumnę z policją? Oni cię mają w piździe i w tym kraju jedyne co możesz to ponarzekać na wykopie niestety.


@murdoc: chyba nie zrozumiałeś o co chodzi.

Chłop, który sra do zwira ma problem z tym że pojazdy wojskowe go wyprzedzają.

Ja to mam gdzieś czy mnie wyprzedzą czy nie, bo nie robią tego jak żwirowcy, że wyprzedzają się na trzech pasach przez 10
  • Odpowiedz
@murdoc: co typie? Przez takich srających do żwira wprowadzono zakaz, a teraz się gościu piekli, że pojazd wojskowy wyłączony spod zakazu wyprzedzania go wyprzedzą.

Więc niech siedzi cicho, i jedzie dowozić te swoje bułki czy inne wędliny.
  • Odpowiedz