Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy.

Mam ekspres do kawy DeLonghi ECAM 23.460. Wracam po świętach do domu (nie było mnie 3 dni) chce zrobić sobie kawe a tu dostaje komunikat "Zbyt drobno zmielona kawa, wyreguluj młynek". Młynek regulowałem ale problem dalej ten sam. Co ciekawe problem również wystepuje jak chcę zrobić kawę z kawy mielonej. Ogólnie mieli tą kawę ale z dysz nic nie wylatuje. Jak patrzę potem na pojemnik na fusy to jest tam nornalnie zmielona kawa ale taka sucha (normalnie były tam krążki ze zmielonej kawy a tu wygląda jakby nie zostało to potraktowane ciśnieniem z wodą/parą) Ktoś z was miał taki problem?

#ekspresdokawy #delonghi #kawa #ekspres
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Kulek1981: właśnie nie bardzo. Jak włączam ekspres to zazwyczaj leciało płukanie a teraz właściwie nie leci woda (jak zacznę ruszać dyszą to zaczyna wylatywać). Tyle że przed wyjazdem na święta w piątek robiłem odkamienianie...
  • Odpowiedz
@DevSharingan: więc to nie młynek, a gdzieś coś z wodą. Ekspres myśli że za drobno mielone, bo nie widzi ruchu wody na przepływce. Gdyby to był wyciek, ekspres myślał by że wszystko jest ok. Więc raczej masz coś zablokowane, zacznij od odkamieniania jeszcze raz. Czym robiłeś ostatnie?
  • Odpowiedz
  • 0
@Kulek1981: Ok, zrobiłem kolejne odkamienianie (jakiś odkamieniacz delonghi więc prawilnie). Efekt jest taki że zdołało zrobić jedną kawę zaraz po odkamienieniu a potem przy kolejnej znowu jest problem że zbyt drobno mielona (młynek jest ustawiony już na 7 a więc na największych).
  • Odpowiedz
@DevSharingan: A ekspres podczas robienia kawy, ciszej buczy niż zwykle, gdy pompuje wodę?
Bo teraz pytanie czy to kamień, czy do sprawdzenia pompa wody.
I dlatego pytałem czy leci prawidłowo woda dysza pary.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kulek1981: chyba problem został rozwiązany. Otóż tak jak mówiłem robiłem odkamienianie i wymianę filtra, wszystko z tej aukcji na allegro:
https://allegro.pl/oferta/odkamieniacz-delonghi-0-5l-3x-filtr-wody-aquafloow-do-ekspresu-delonghi-10034038989 (masa opinii wygląda full legit).

I wychodzi ze winowajcą był owy filtr który najzwyczajniej w świecie blokował przepływ wody (kawa była mielona spoko ale fusy leciały kompletnie suche). Po usunięciu filtra robi normalnie kawe (tylko musiałem rzucić program gorąca woda żeby ten obwód wody się ogarnął). W trakcie się okazało
  • Odpowiedz