Wpis z mikrobloga

Poszukuję opinii/porady na temat AI engineering i Machinę-learning engineering. Chciałbym się przebranżowić z branży finansowej na branżę IT i z tego, co naprędce się zorientowałem to są to dość przyszłościowe kierunki rozwoju. Jaki jest próg wejścia? Czy istnieją jakieś kursy internetowe, czy boot campy godne polecenia, które w sposób wyczerpujący wprowadzą mnie w temat i dadzą minimum opcję podjęcia stażu w jakiejś firmie? Czy zgadzacie się, że warto iść w tym kierunku pod kątem rozwoju tej branży, a co za tym idzie łatwości w znalezieniu pracy i zarobków? Nie mam doświadczenia w IT. Zaczynam właśnie kurs programowania w Pythonie na Udemy. Jestem umysłem ścisły i lubię matematykę (pracowałem jako analityk). Z góry dzięki za odpowiedzi.
#ai #machinelearning #it #programowanie #przebranzowienie #bootcamp #udemy
  • 5
  • Odpowiedz
@krolpszczol: to troll prawda? No ale załóżmy że odpowiem. Próg wejścia jest bardzo wysoki i ludzie z 20 letnim expem przebranżawiają się na AI plus masz top ludzi po studiach AI którzy robią za darmo byle sie zaczepić. AI wbrew pozorom jest bardzo trudne kiedy wyjdzie się poza podstawy, firma woli zatrudnić jednego top gościa za 50k niż 4 średniaków, i słusznie, bo do AI nie potrzebujesz ilości tylko jakości.

Generalnie
  • Odpowiedz
@cyk21: gotowe produkty opakowane w etykietkę AI/ML to każdy developer umie zrobić, albo będzie umiał zrobić za 2 lata. Odpytać API openAI to każden jeden umie.

Jak ktoś pisze o ścieżce AI/ML bez komercyjnego programistycznego backgroundu to sorry, ale musi dorównywać ludziom po technicznych studiach data science.
  • Odpowiedz