Wpis z mikrobloga

@LubieSzaszylkiZLublina: Tak, właśnie dlatego, że są marketówkami, mają duży popyt bo każdy je zna. Przecież nikt nie będzie próbował sprzedawać podrób jako wyszukane ziarna 200 zł/kg bo taki smakosz momentalnie się kapnie tuż po otwarciu paczki.
  • Odpowiedz
@jmuhha: dokup sobie 1 kg robusty i zmieszaj z Lavazzą. Jeśli jest zbyt kwaśna, to dlatego, że ma pewnie dużą zawartość arabici. Robusta doda mocy (kofeina) i goryczkę. Albo oddaj Lavazzę na prezent :)
  • Odpowiedz
@jmuhha: Jeżeli to jest rzeczywiście złota lavazza, to sprawdź, czy nie jest podrobiona - są w internetach opisy czym się różni oryginalne opakowanie od podróbek krążących po allegro
  • Odpowiedz
@lolpok to ja pewnie też podróbkę kiedyś kupiłam... Co ciekawe zamawiałam tą samą od tego samego sprzedawcy, 2 opakowania na przestrzeni paru miesięcy były ok, trzecia nagle jakaś niedobra. Da się jakoś odróżnić podrobke po opakowaniu na polskim rynku?
  • Odpowiedz
@lolpok dzięki, nawet w tym filmiku jest dokładnie ta lavazza którą ja kupowałam. Aż mam ochotę zamówić jeszcze raz żeby sprawdzić bo niestety dawno ją wywaliłam i przerzuciłam się na inną kawę... A taka dobra była
  • Odpowiedz