Wpis z mikrobloga

#kajaki #kajak #hobby #pytanie

Witam miraski i mirabelki. Zastanawiam się nad kupnem kajaku dla siebie i różowej żeby sobie hobbystycznie pośmigać po naszych rzekach. Myślę że powinien być dmuchany żeby dało się go łatwo przewieźć autem ale martwię się że taki będzie bardzo narażony na uszkodzenia. Czy moglibyście coś polecić albo po prostu podzielić si swoimi opiniami? ()
  • 5
  • Odpowiedz
Porządny kajak będzie drogi a i tak nie do końca eliminuje problem logistyczny związany z tym że trzeba jakoś wrócić do miejsca startu (o ile to nie packraft) bo pakiet nawet z takim zwiniętym i nienapompowanym kajakiem jest duży i ciężki 15-20kg
Są rzeki, kanały i inne miejsca gdzie można zrobić kółko albo wrócic do miejsca startu pociągiem ale nie ma takich dużo.

https://sklep.kanokajaki.pl/k18-kajaki-pneumatyczne

Może na początek spróbuj wynająć coś i zobaczyć
  • Odpowiedz
@Titufe: niedługo będe sprzedawał swojego dmuchańca- jest to dwójka od Gumotexa (swing2), mam do niego również różne przydatne gadżety które będą szły na sprzedaż, wózek Ekla do przenosek czy manometr, możemy spróbować sie dogadać.. Co do wytrzymałości to smiało można go ciągnąć po kamieniach i konarach, ten materiał jest bardziej wytrzymały niż się wydaje, ale wiadomo że jak wbijesz w niego nóż to się zrobi dziura.
  • Odpowiedz
@Titufe: a jeszcze dodam do tego co pisze kolega wyżej- tak, packrafy są też fajne ale są jednoosobowe, więc jak chcesz z laską pływać to odpadają. Druga sprawa jest taka że na packrafcie jest sie dużo łatwiej wywalić, a na takim Swingu spokojnie siadasz na burcie i się trzyma stabilnie.
  • Odpowiedz
@Titufe: to prawda że wtedy to jednoosobowy ale byćmoże tak będzie lepiej bo jednak patrzenie na rzekę i bycie panem własnego losu ma swój urok - oczywiście przy dwuosobowym też jest frajda ze współpracy przy pokonywaniu przeszkód i generalnie płynięciu razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja też przymierzam się do sprzedaży jednego ze swoich kajaków https://sklep.kanokajaki.pl/wysokocisnieniowe-dropstich/1197-kajak-alpha-z-450-2022-zelgear.html to taki trochę model wyprawowy, b. stabilny i pakowny, robiliśmy nim
toresh - @Titufe: to prawda że wtedy to jednoosobowy ale byćmoże tak będzie lepiej bo...

źródło: xxl

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@mlek @toresh dziękuję panowie za info. Odezwę się na priv. Interesuje mnie dokładnie jeden kajak dwuosobowy by z dziewczyną wziąć jakiś mały namiot i sobie śmignąć na mini obóz w moich okolicach a potem zadzwonić po brata żeby nas odebrał albo ewentualnie doczlapac się na pociąg. Także fajnie jakby był w stanie właśnie pomieścić namiot i podstawowe rzeczy na taką wyprawę a także nas dwoje i ewentualnie psa
  • Odpowiedz