Wpis z mikrobloga

Mireczki czy miał ktoś taki problem na #aliexpress i wie jak rozwiązać?

Zamówiłem zabawkę dla dziecka - koszt 13$, majątek nie jest ale szkoda i tak. Jest z jakiejś opcji „AliExpress choice”.
Napisane od 1.5 msc, że odebrane przez kuriera. Trackingu nie ma. Nic nie ma. Nie doszło.

Pisze do sklepu, mówią, żebym spadał że to „choice” i ich to nie interesuje. Pisze do AliExpress - tylko bot dostępny - pisz se do sklepu. Błędne koło. Jak chciałem dać „anuluj zamówienie” to wyskakuje żebym potwierdził, że otrzymałem zamówienie ;D a nie otrzymałem.
Ma ktoś na nich sposób? Zakupy robię na Ali od wielu lat, a pierwszy raz taka durna akcja.
  • 7
  • Odpowiedz
Napisane od 1.5 msc


@Dudek89: Od półtora miesiąca odebrane?
Jak ci coś nie dochodzi w terminie, to od razu reklamujesz i żądasz zwrotu gotówki. Potem to się raczej nie da. Żadnych "dyskusji" ze sprzedającymi - natomiast jak towar uszkodzony/nie taki jak trzeba to dokumentacja foto/video (kompresować!).
  • Odpowiedz
Zamówiłem zabawkę dla dziecka - koszt 13$, majątek nie jest ale szkoda i tak. Jest z jakiejś opcji „AliExpress choice”.

Napisane od 1.5 msc, że odebrane przez kuriera. Trackingu nie ma. Nic nie ma. Nie doszło.


@Dudek89:

czekac

po agielsku to pewnie status "collected by courier"

Ale tak, aliexpress to taki janusz biznesu. Leca w uja rowno z tymi przesylkami. Teoretycznie po kilku dniach powinny byc automatycznie anulowane, no ale to
  • Odpowiedz
@Dudek89: "odebrane od kuriera" to jest to PIERWSZY status, że zamówienie zostało przyjęte, natomiast nie zostało jeszcze wysłane, jeżeli masz jakiś fakeowy numer śledzenia, to możesz potwierdzić, zamówienie i w komentarzu wpisać, że brakuje elementów i że fakeowy numer nadania był, ale trzy razy sprawdź czy numer jest nieprawidłowy. Możesz jeszcze wybrać kontakt z aliexpress przez chat, nawet Polacy tam są na linii, może oni coś pomogą, choć z doświadczenia wiem,
  • Odpowiedz
@Dudek89: to powinieneś mieć możliwość "refund/otwórz spór" bez niczego jak jeszcze nie został wprowadzony żaden numer nadania, a jak nie ma to kliknij na potwierdź i wtedy opisz ze nie dostales/brak towaru i wklej screena ze nie ma numer wysłania
  • Odpowiedz