Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #ai #sztucznainteligencja #inwestycje

Witam, dziś stuknął mi rok od kiedy używam "botów" do inwestycji w kryptowaluty. Byłem sceptycznie nastawiony do takich działań - ale wychodzę z założenia, nie spróbujesz, nie przekonasz się.

Staż:
Bot numer 1 - równe 12 miesięcy
Bot numer 2 - równe 6 miesięcy

Kwota zainwestowana:
Bot #1 - 9000$
Bot #2 - 5000$

Po roku działania owych botów przez 24/7 z reinwestycją w różne mniejsze i większe projekty zgromadziłem dość fajny fundusz dodatkowy. Programy działają w chmurze, stąd nie musiałem mieć włączonego komputera całą dobę. Oczywiście dostęp do owego oprogramowania kosztuje, cena zależy od poziomu konta. #1 - 249$ na rok #2 - 500$ na rok, dochodzą do tego tak jakby podatki za wygenerowany zysk na rozwój oprogramowania w postaci 15% i 12.5%.
Jeszcze nie wypłacałem pieniędzy z krypto, więc nie wiem w 100% jak wygląda opodatkowanie owej kwoty na dzień dzisiejszy.

Bot #1 - wygenerował zysk po odprowadzeniu podatku na rzecz oprogramowania 8692$
Bot #2 - natomiast 4511$

Łącznie daje mi to kwotę: 13.203$ - (podatek od wypłaty/spieniężenia kryptowaluty)
Miesięcznie wychodzi: 1.100$

Czyli miesięcznie ok. 4.400 PLN przed opodatkowaniem.

Podsumowanie:
-Dość fajne dodatkowe źródło przychodu, co prawda ryzykowne ale póki co jest zysk.
-Człowiek nic się nie nauczył na temat krypto i inwestycjach bo jest prowadzony za ręke (24/7 support, który daje Ci preferencje w którą walutę należy zainwestować)
-Przerażająca myśl, ze sztuczną inteligencją może zarabiać pieniądze, które opiewają ponad najniższa płace. Oczywiście przy pewnym kapitale.
  • 9
  • Odpowiedz
@Dzonsin a jak się to ma do zmiany kursu btc? Bo ja też mam kilka botów i licząc w usd wszystko wygląda fajnie na hossie, ale w stosunku to btc to mam wydajność między -10% a +107% więc czasem lepiej było trzymać btc i nie ruszać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jacenty9: Tak jak wspomniałem, jestem kompletny zielonka w tych sprawach. Jak mi wytłumaczysz o co chodzi to dam ci odpowiedź.

Ale miesięcznie zyski kapitału to:
#1 - od 5.68% do 20.14%
#2 - od 6.51% do 19.88%

Nie odnotowano w ciągu miesiąca strat przez cały okres działania.
  • Odpowiedz
@Dzonsin jeżeli bot działa ci od roku, to cena btc w kwietnu 2023 wynosiła ok 25000usd, dzis wynosi 66000, czyli wzrost o 160%. Jeżeli twój bot wygenerował mniej to lepiej było po prostu trzymać BTC...
  • Odpowiedz
  • 0
@Jacenty9: No to Ci powiem, że masz rację - chyba opłacałoby się trzymać w BTC. Zysk byłby podobny lub większy, i nie musiałbym odprowadzać owego opodatkowania od każdego wygenerowanego zysku czy też opłaty za boty.

Z drugiej strony, działam na 10 kryptowalutach - co mi daje z mojego punktu widzenia, mniejszą możliwosc wtopy. Załóżmy BTC spada o x %. To jestem stratny, a tutaj jedno wzrasta drugie spada itp.
  • Odpowiedz
@Dzonsin ja bym raczej powiedział, że jest odwrotnie, bo przy poważnych spadkach to BTC jest statystycznie najbezpieczniejszy, a być może dochodzą inne ryzyka związane np. że zwinieciem się firmy od bota, zwinieciem się giełdy na której działa itd.
Rób oczywiście jak uważasz, ale raczej wyciągasz zbyt pochopne wnioski o tym stałym zysku i zarabianiu przez AI, bo jeżeli na hossie wychodzi gorzej niż BTC trzymane na kartce papieru, to na bessie zobaczysz
  • Odpowiedz