Wpis z mikrobloga

Moim największym życiowym błędem było pójście do pracy zamiast na studia po techbazie. Myślałem, że lepiej będzie sobie zarobić w kołchozie niż studiować, a co mam z pracy? Nic. Prócz tego, że jestem zmęczony, opłacam tylko rachunki i nie stać mnie na żadne inne przyjemności. Nie róbcie tego błędu który ja zrobiłem, przedłużcie sobie młodość, bo na j3banie w robocie będziecie mieć jeszcze całe życie. #przegryw #kolchoz #pracbaza
  • 22
  • Odpowiedz
@nietoperze20: z jednej strony tak ale z drugiej to sporo hajsu można zaoszczędzić dzięki zwolnieniu z podatku i dzięki temu że jest staż pracy to i kredyt z dopłatami się dostało :P a i teraz do branży byłoby już ciężko wejść, nie to co kiedyś (IT)
  • Odpowiedz
@trike: a ja Wam powiem jako #przegrywpo30tce że to mocno zależy - u mnie pójście do roboty zamiast na studia dzienne ładnie zaprocentowały po latach, tylko ja poszedłem do pracy jednej, drugiej i trzeciej już związanej z zawodem a nie tylko takiej gdzie coś wpadnie do kieszeni

tak więc jeśli dobrze tym pokierujecie to będziecie z samym doświadczeniem kilka lat do przodu względem rówieśników, a jak źle to stracicie tylko szansę
  • Odpowiedz
Nie róbcie tego błędu który ja zrobiłem, przedłużcie sobie młodość, bo na j3banie w robocie będziecie mieć jeszcze całe życie.


@trike: A kasę skąd mają brać?
  • Odpowiedz
@trike ja poszedłem na studia bo czytałem że w korpo to luzik hehe kawka ploteczki 3 godziny prawdziwej pracy a reszta czasu tylko udawanie a teraz #!$%@? nadgodziny i jeszcze zabieram czasami robotę do domu
  • Odpowiedz
@trike: Jeśli w szkole byłeś przegrywem bez znajomych, to życia studenckiego i tak byś nie miał. A co do samych studiów - jeśli byłby to tzw. gówno-kierunek, to z dużym prawdopodobieństwem i tak skończyłbyś w kołchozie.
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski: nie wiem, ale ja znam same anegdoty o takich, co byli cwani i śmiali się ze studenciaków, że oni robią w kołchozach, dostają kasę pod stołem i ogółem boga za nogi złapali, a ci na studiach to hyhy w maku będą robić. No i po moim gównokierunku dałem radę znaleźć pracę w zawodzie, gdzie mam niezłe perspektywy na awans i pracę w innych lepszych firmach, a ci kolesie dalej w
  • Odpowiedz
@trike: Źle wybrałeś - na studiach praca jedynie sezonowo. Praca w kołchozie nic nie daje do twojego doświadczenia zawodowego.
  • Odpowiedz