Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym wejść do branży analizy danych, a po zdobyciu doświadczenia komercyjnego pójść bardziej w stronę Data engineer niż Data science, co sądzicie o tym bootcampie:

https://infoshareacademy.com/kurs/kurs-data-science-weekendowy/ - 9k

1) struktura nauki
2) Ktoś prowadzi Cię za rączkę
3) Wydaje mi się, że ten kurs jest skierowany dla osób chcących iść w DS po zostaniu analitykiem danych.

Myślałem też o cert PL-300:
1) U mnie w firmie ten cert może się przydać, gdybym aplikował wewnętrznie na analityka biznesowego(konkurencja jest mała)
2) Taki cert pomógłby mi dostać zaproszenia na rozmowy rekrutacyjne (przynajmniej tak mi się wydaje)
3) Za 9k miałbym 18 podejść :D

Na ten moment uczę się z coursery + książek, ale chciałbym też wydać jakieś pieniądze za strukturyzowaną formę nauki, żeby mieć przekonanie, że nie odpuszczę, bo w sumie nie wydałem nic na materiały do nauki.

Gdybyście mieli porady, polecane materiały lub racjonalne rady jak wejść do branży w 2025 to chętnie je przyjmę.

#analityka #vba #powerbi #sql #excel #python
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@JaTobieTyMi no dzięki za urealnienie. Robiłbyś PL-300, potem DP-203 i aplikował na juniorskie stanowiska analityka lub data engineer z tego co mam rozumieć?

Masz jakieś dodatkowe tipy?
  • Odpowiedz
Zacznij szukać pracy jako analityk już teraz.
Jak Ci się uda to będziesz wiedział czego Ci brakuje i sobie zrobisz kursy.
Nie zdziw się jak spotkasz seniorów którzy jedyne co potrafią to poprawnie napisać wyszukaj pionowo ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@interpenetrate odpusc robienie certow typu pl300 bo imo niewiele Ci pomoga a zaplacisz dosc sporo. Jak masz mozliwosc to proboj isc wewnetrznie na tego analityka biznesowego, to na pewno pomoze w pozniejszym szukaniu pracy
  • Odpowiedz