Wpis z mikrobloga

Mam w łazience szafkę nad WC z półką otwartą. Półka ma być podświetlana ledami. Jest tam już do szafki doprowadzone 230V - tak jest to zrobione że jak włączam główne światło to idzie też zasilanie na ten przewód do tej półki. Idea jest taka że ma się włączać razem z górnym oświetleniem.

Szukam taśmy LED na allegro i nie wiem co wybrać. Tam potrzeba niecały metr tej taśmy no i zasilacz do niej.

Co wybrać żeby za chwilę nie trzeba było tego wymieniać? Możecie polecić jakieś produkty konkretne? Chodzi o zasilacz + 1 metr taśmy 4000K (zasilacz taki żeby do niego podłączyć bezpośrednio przewody 230V bez potrzeby montowania kontaktu).

#led #oswietlenie #remontujzwykopem #pytanie
szczurek_87 - Mam w łazience szafkę nad WC z półką otwartą. Półka ma być podświetlana...

źródło: 12b7b27e-1741-40ae-b239-1bd1d4c66a71

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@szczurek_87: taśma wszystko jedno. Masz tam metr. Ja polecam tasmę COB, bo swieci pełnym strumieniem, a nie pojedynczymi ledami.
zasilacz dla jednego metra też wszystko jedno. Ale nie przesadz z mocą, bo będziesz miał na metrze parę watów i kilkudziesięciowatowy niepotrzebny.
Jak jakimś cudem elektryk Ci zrobił puszkę przy półce to daj zasilacz dopuszkowy, żeby nie latał luzem.
  • Odpowiedz
  • 0
@WrocilemAleZInnymLoginem: tak se myślę teraz że majster od szafki zjeb#^ sprawę. Usunął izolację główną przy samych plecach szafki i wyciągnął na wierzch pojedyczne przewody już. Mi się zdaje że to powinno być zrobione tak że dajemy puszkę wodoszczelną. Do niej wchodzi przewód w głównej izolacji - w tym białym. W tej puszcze zostają wyciągnięte pojedyncze przewody i zostają połączone z transformatorem. Z drugiej strony wychodzą z puszki przewody z transformatora z
  • Odpowiedz
@szczurek_87: no trochę #!$%@?ł, że obrał tą izolację. To jest wnętrze szafki?. Zrób tak jak mówisz. Kup puszkę natynkową, wodoszczelnością to się nie przejmuj. Zrób w spodzie dziurę tak, żeby ładnie Ci w kant się wpasowała. Przyklej ją na jakiegoś mamuta, wrzuć do środka zasilacz puszkowy i alles gut.
  • Odpowiedz
@WrocilemAleZInnymLoginem nie wsyztsko jedno tylko taśmę profesjonalna a nie gówno taśmę z allegro która podłoże ma grubości papieru do pieczenia. Taśma COB nie świeci pełnym strumieniem tylko ma bardzo duże zagęszczenie chipów LED względem innego typu taśmy, nie nazywa się to świeceniem pełnym strumieniem. Zasilacz też nie wsyztsko jedno bo trzeba dobrać do tasmy 12v czy 24v, w mokrych pomieszczeniach zasilacz o stopniu ochrony IP6X a nie modułowy otwarty z punktami montażowymi,
  • Odpowiedz