Wpis z mikrobloga

@IkdapS_: I co to zmienia? Chłop się cieszy, więc niech się cieszy, a marudy #!$%@?ć. Nie kreujmy instagramowego społeczeństwa, gdzie wszyscy są piękni i bogaci. Że też trzeba w tym #!$%@?łku normalizować jak wygląda prawdziwe życie i walczyć z tłamszeniem radości mireczka przez randomów z internetu. Jeśli ktoś się z tym lepiej czuje, to z tym kimś jest właśnie problem, nie z OPem.
@Wink to właśnie ty negujesz prawdziwe życie i takie komentarze normalizujące zarobki 5k brutto czyli na rękę jakieś 3500 są mega szkodliwe spółecznie. Trzeba uświadamiać społeczeństwo i mówić to sobie wprost ze to są zarobki dobre dla studenta albo ucznia. Nie da sie przeżyć za taka kwotę jest to niemożliwe. Jest to walka o każdy dzień żeby dopiąć budżet i nie można tego nazwać spokojnym życiem. Jeden niespodziewany wydatek i jesteś w
@finchharold: ty to wiesz, ja to wiem - tylko firmy z zagranicznymi klientami/budżetami tego nie wiedzą chyba xd
Dosłownie jakaś firma typu dietlky czy coś podobnego z dietami z ich własną 'technologią' chwiali się pozyskanymi funduszami z niemiec i proponuje etat na UZ lub b2b za ok 4500.
@finchharold hah... No, ale jak masz na wkład własny to możesz wziąć mniejszy kredyt. Bierze taka parka oszczędności rodziców, a to co brakuje to na kredyt. Myślisz że świat jest 0-1?
@IkdapS_: wiem, ale to jest bardzo specyficzna praca - nie dla każdego i raczej nie dla mnie. Trochę jak prostytucja xd przynajmniej ten sam poziom moralny.
Jako akapowiec/liberał, w duchu buntownik - nie mógłbym słuchać rozkazów jakiegoś pierdziela.
spoko jest, fajnych ludzi poznałem przy takiej robocie, fajnych juleczek też sporo, na imprezach integracyjnych ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@maikeleleq
Czyli zawrotne 3738,19 zł na rękę

Wynagrodzenie brutto
5000,00 zł
Koszty przychodu
250,00 zł
Podstawa opodatkowania
4065,00 zł
Zaliczka na podatek dochodowy
188,00 zł
Składki ZUS
1073,81 zł
Składka zdrowotna
388,31 zł
Składka emerytalna
488,00 zł
Składka rentowa
75,00 zł
Składka chorobowa
122,50 z

Z sumą koszty pracodawcy 6024,00 zł
Wynagrodzenie brutto
5000,00 zł
Składki ZUS
1024,00 zł
Składka emerytalna
488,00 zł
Składka rentowa
325,00 zł
Składka wypadkowa
83,50 zł
Składka