Wpis z mikrobloga

@lentylka: soczewki odpadają, jak masz astygmatyzm. Dla mnie to wada, bo mam. Dodatkowo pewnie kwestia higieny, ściąganie soczewek do kropienia lekarstw. Plusy to wygoda noszenia i bardziej naturalny wygląd. Dodatkowo jak uprawiasz sport, też jest wygodniej i bezpieczniej.
  • Odpowiedz
@lentylka jasne, sa dniowe, dwutygodniowe, miesieczne, musisz jedynie nauczyć sie z youtuba jak dokładnie zakładać te soczewki żeby nie spanikować jeśli nie będziesz w stanie ich włożyć do oka lub złapać i wyjąć
  • Odpowiedz
@lentylka: Poleciłbym na początek 30 sztuk jednodniowych ...
Tyle że przez astygmatyzm wychodzi o ponad 50% drożej, jak widzę:
kodano
Dodatkowo często jest tak, że jedno oko ma inną wadę od drugiego, więc by trzeba było kupić kolejne opakowanie z 30 sztuk.
Co by razem wychodziło 150 zł na jeden miesiąc aż.
Zaleta jednodniowych jest taka, że można je nosić w dowolny dzień. Np. sprawdzą się 2-3 na tydzień
  • Odpowiedz
@lentylka i co wybrałaś? Nie mam astygmatyzmu więc nie wiem jak to komplikuje, ale wolę soczewki na 100%. Chyba że masz okulary w których Ci ładniej niż bez
  • Odpowiedz
  • 0
@lentylka no to się wybierz :) dla mnie nosząc soczewki czuje się jakbym nie miał żadnej wady jak np za dzieciaka gdzie miałem wzrok ok. Nie wiem jak to wyjdzie z dużą wadą, ale wierzę że tak samo ;p
Testowałem kilka firm i najlepiej mi w biofinity. Są jakby najcięższe, nie czuć ich i można w nich spać. Ogólnie możesz je założyć dziś i zdjąć za 30 dni. Ja na ogół zdejmuje
  • Odpowiedz