Wpis z mikrobloga

Dlaczego tyle osób startuje w wyborach?

Zobaczyłem tego mema i w sumie od jakiegoś czasu mnie to zastanawia i może tutaj dostanę satysfakcjonującą odpowiedź.

Skąd nagle tylu chętnych do startowania w wyborach? Z tego, co kojarzę, nigdy wcześniej tak nie było. I widzą to wszyscy moi znajomi z całkowicie różnych środowisk i miast. Hajs? Do tej pory go nie było? Czy ktoś mi to wytłumaczy? xD

#wybory #polityka #heheszki
jakinickk - Dlaczego tyle osób startuje w wyborach?

Zobaczyłem tego mema i w sumie o...

źródło: 84590ba6e7e509f3891ad1535e2a2c3478c28c9fbc1125f0a0b3864ca71efd6a

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@jakinickk:

1) Hajs
2) Żądza władzy (dla niektórych jedyną motywacją jest wizja zostania drugim Kaczyńskim)
3) Większe zainteresowanie polityką w społeczeństwie, przekładające się na wzrost podejścia "Skoro oni mogą, to ja też"
4) Rodzinne konotacje (dzieci radnych, burmistrzów, prezydentów, posłów etc. często idą w ślady swoich staruszków)
5) Ktoś jest niekompetentną miernotą więc idzie w politykę bo to jego jedyna szansa by osiągnąć w życiu coś konkretnego
  • Odpowiedz
@jakinickk: Na radnych jest mocne namawianie, bo wiesz nie mamy pełnych list, a wiesz tata Stefana chce być wójtem to dopiszemy na nr 10 siostrę twoją. Ma 19 lat. Ma. Fajnie będzie wyglądać, że młoda interesuję się polityką, dobra z WOS-u i tak nie wejdzie, ale będziemy mieć pełne listy itd. Namawianie. Nic poza tym. Wchodzi garstka. Niektóre komitety celowo biorą zadeklarowanego antyklerykała, pis jakiś kościelnych, a niektórzy Polaka z ojcem
  • Odpowiedz