Wpis z mikrobloga

Stało się. Zrobiło się cieplej i motocykliści ruszyli na drogi. Niech sobie jeżdżą ale czemu non stop mają włączane długie światła?! Za dnia i w dobrą pogodę. Razi to, oślepia i sprawia zagrożenie. Jakiego by sobie durnego uzasadnienia nie wymyślili to oślepianie innych to wiocha.
#zalesie #motocykle #gorzkiezale #polska #nosaczsundajski
  • 29
  • Odpowiedz
  • 2
@oreze normalnie długie (drogowe). Może jak jeździłeś rometem to nie było ale współczesne motocykle mają zarówno światła mijania jak i drogowe
  • Odpowiedz
Niech sobie jeżdżą ale czemu non stop mają włączane długie światła?!


@arcx: LEDy bywają jasne. Nie znam nikogo kto by na długich jeździł w dzień...
  • Odpowiedz
@arcx: jesteś pewny że długie? Motocyklowe światła są bardzo czułe na dodawanie gazu i idą do góry. Z tego powodu ja specjalnie ustawiałem światła na SKP trochę niżej niż powinny być (ze mną na kanapie).

Raczej mało osób kojarzę by świadomie jeździły na długich cały czas.
  • Odpowiedz
  • 0
@11mariom jestem pewien. Moja żona jeździ motocyklem więc ogarniam trochę w temacie. To nie są chwilowe błyśnięcia na nierównościach czy po dodaniu gazu tylko permanentna żarówa w oczy.
  • Odpowiedz
@arcx: Kazdy sie martwi o swoje zycie, ja tak nie jezdze, ale widuje takich motocyklistow. Generalnie w dzien to nie jest jakis duzy problem dla innych uzytkownikow, pod warunkiem, ze ktos ma stary motocykl, przy nowszych moze dawac po oczach.
  • Odpowiedz
  • 0
@FFireBlade954 daje po oczach strasznie i mniej więcej 30% motocyklistów tak jeździ. Chroniąc swoje życie może doprowadzić do kolizji, wypadku lub nawet czyjejś śmierci. Nie bez powodu przepisy zabraniają takiej jazdy i za to egoistyczne zachowanie bym takich łapał, przywiązywał do krzesła, otwierał oczy i reflektorem lotniczym świecił w ten durny łeb.
  • Odpowiedz
@arcx: nie zeby cos ale jak cie to tak oślepia to zbadaj wzrok, mi się jeszcze nie udało być oślepionym w dzień xD a jak ktoś tak w nocy jeździ to #!$%@? mu do dupy, chociaż motocykl na długich mnie i tak oślepia mniej niż byle samochód z źle ustawionymi światłami
  • Odpowiedz
  • 0
@oreze na szczęście problemem nie jest mój wzrok. Znamienne - zamiast piętnować motocyklowych przygłupów to ich ofiarę wysyła się do okulisty. Polska 2024.
  • Odpowiedz
@arcx: Nie wiem czego oczekiwales zadajac pytanie motocyklista? Poza tym motocyklisci to jakies 6% wszystkich uzytkownikow drog(samochody i ciezarowki), do tego jezdza tyko jak pogoda na to pozwala, dodatkowo jak sam wspomniales tylko 30% tych motocyklistow jezdzi na dlugich. No #!$%@? biedny ty jestes, ze musisz sie tak z nimi meczyc. Wez sie chlopie do roboty, a nie szukasz problemow tam gdzie ich nie ma. Wiecej masz ludzi w samochodach, co
  • Odpowiedz
@arcx: @oreze @arcx @Anakee @11mariom

Ja też już od kilku lat zauważam to zjawisko, część motocyklistów moim zdaniem około 5% jeździ w dzień na długich.
Pamiętam z 3 lata temu jednego dzbana naprawie nowym vstromie 1000. Jedzie z przeciwka i ma włączone długie światła więc mu mrugamy kilka razy aby zmienił bo mnie oślepia w dzień, a ten nic, więc włączyłem na stałe długie w samochodzie pomyślałem że teraz zrozumie. A
  • Odpowiedz
@arcx: latam tylko na długich z wyjątkiem jazdy w korku. Jeździłem wcześniej na krótkich i miałem kilka sytuacji bardzo niebezpiecznego wymuszenia, raz jak koleś mnie dotknął i stanęliśmy wyjaśnić to mi powiedział, że widział światełko, ale było małe i myślał że to samochód daleko. Wszystkie akcje miały miejsce w ruchu miejskim przy prędkościach poniżej dopuszczalnej na danej drodze.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@WeShouldAllRun: i jeszcze się tym chwalisz… to tak samo jakby się chwalić jazdą na czerwonym świetle, kradzieżami snickersów ze sklepu czy wkładaniem palca w czyjś bigos w restauracji żeby ci go oddał. Wiocha i prymitywizm.
  • Odpowiedz
@arcx: tak chwalenie się jazdą na długich, które w moim Moto dają mniej niż połowa samochódow na krótkich to tak samo jak jazda na czerwonym świetle. Weź Ty jebnij w dekiel

należy mi się dożywocie albo 20 złoty grzywny
  • Odpowiedz
  • 2
@WeShouldAllRun aaa rozumiem. To Ty jesteś prawem i to Ty decydujesz co wolno a co nie. Ty swoim moto możesz jeździć na długich ale na czerwonym zabraniasz jeździć. Motocyklowy dzban.
  • Odpowiedz
@arcx: debilom co zrównują te dwie rzeczy powinno się zabierać prawko z urzędu, to tylko pokazuje jak masz zerowe rozumienie ruchu drogowego

i tak, będę sobie latać na długich bo mam #!$%@? w śmieszny mandat i broni mnie to przed debilami tamimi jak Ty co latają na czerwonym bo to tak samo jak nie przełączyć żarówki w reflektorze
  • Odpowiedz