Wpis z mikrobloga

w związku wierzący+ateista? Da się to pogodzić na dłuższą metę?


@mirko_anonim: przecież to jest za mało danych xD to tak jak się spytać czy można pogodzić związek wysokiej laski z niskim chłopem dla jednych to bedzie 181cm vs 179cm a dla innych 170cm vs150cm xD
aż taka wierząca, że nie chce się kopcić przed ślubem? czy po porstu chodzi do kosciola co tydzien ewnetualnie nie je miesa w piatek?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim to zależy jaki wierzący i jaki ateista.
Sam jestem niewierzący ale nie toleruję gimboateuszy i fanatycznych antyklerykałów, więc pewnie z jakąś umiarkowaną wierzącą konserwatywką prędzej bym się dogadał.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim mój brat ma tak z żoną, ale jego żona nie jest ekstremalnie wierząca że codziennie czyta fragmenty z Biblii czy odnawia różańce w domu, więc jedyne co to jego żona sama lub z dziećmi chodzi do kościoła, brali ślub w kościele i wyprawiają komunię dzieciom, ale mój brat ogranicza się do tego że może ich podrzucić autem pod kościół czy zorganizować imprezę komunijną po kościele. Gdyby jego żona bardziej była zaangażowana
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim Tzn jak bardzo wierzący? Że chodzi do kościoła na święta, śluby i pogrzeby i w sumie deklaruje się jako kstolik?
Czy jednak trochę bardziej?

Ja jestem ateistką i z mocno wierzącym facetem bym się nie związała. ¯_(ツ)_/¯ Ale z umiarkowanie wierzącym być może, pod warunkiem, że by mnie nie przekonywał i nie wymagał ode mnie uczestnictwa w swoich praktykach.
  • Odpowiedz