Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #telewizory

Szukam porady od szanownego grona :) Mianowicie, od wielu wielu lat jedynymi Pc z jakimi miałem kontakt były ,,gamingowe" laptopy, kilka miesięcy temu złożyłem sobie pierwszą od chyba 20 lat puszkę na lekkim wypasie i podłączyłem pod TV do grania (tani TV który kiedyś kupiłem żeby było na czym jakby co obejrzeć czy serial czy coś - Sharp Aquos 4k 55" Led) no ale jako że od jakiegoś czasu używam też telewizora do gier(brak miejsca na monitor w sumie, albo po prostu mi tak wygodnie, sam nie wiem), to ograniczone odświeżanie (60Hz) zaczyna dawać się we znaki, a że w puszce 7900XTX i 7800X3D to czasami wręcz przerost formy nad treścią i komp który potrafi ogarnąć więcej klatek jest dławiony przez TV.

I tutaj pojawia się moje pytanie, pojawiła się opcja na sprzedaż tego starego TV i ogarnięcie czegoś nowego no i co wybrać?
Szukam czegoś w 55" i sam nie wiem w jakiej technologii, ważne żeby HDMI ogarniało 4k@100/120Hz.

Czy dla zwykłego śmiertelnika, co jakoś nigdy specjalnie nie zwracał uwagi na jakość obrazu, będzie duża różnica czy wybiorę OLED czy QLED czy miniLED? Co byście polecili, budżet to w sumie sprawa drugorzędna, ale tak wiecie, w granicach rozsądku wstępnie przyjąłem okolice 3,5-4K z opcją na widełki po powiedzmy 1K w obie strony jeśli temat będzie naprawdę warty świeczki.
  • 8
  • Odpowiedz
Co byście polecili, budżet to w sumie sprawa drugorzędna (...) okolice 3,5-4K


@sayanek: ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jakbyś na tagu #samochody napisał, że szukasz nowego auta z salonu, co byście polecili, ale wiecie, tak do 55 tysięcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2: Zrozum moje położenie, aktualny TV brałem kilka lat temu, typowo pod oglądanie seriali/filmów za 1700zł i byłem z niego zadowolony, więc dla mnie np 4 koła za TV to już sporo XD

Nie powiesz mi chyba że do 5tysięcy (pisałem o widełkach +-1K) nie idzie dorwać jakiegoś w miarę dobrego TV?
  • Odpowiedz
@sayanek: ja generalnie wiecej niz 3k bym nie dał za tv który nie jest oled bo juz od 4k sie własnie oledy zaczynają w promocjach a wyprzedaże rocznika własnie startują bo nowe modele bodajże maj czerwiec wchodzą
  • Odpowiedz
  • 3
@Drmscape2: @areks90 @ReeceWithouterpoon Żeby nie być Jak ci co zaczynają temat i się nie odzywają, ostatecznie zdecydowałem się na TCL C845x2, OLED to to nie jest, ale w porównaniu do wcześniejszego Sharp Aquos to i tak jak niebo a ziemia XD OLEDy z opcjami i funkcjami jakie mnie interesowały zaczynały się na poziomie cenowym 7-8k więc faktycznie jeszcze tym razem wybrałem minileda. Na chwilę obecną widzę kilka wad tego telewizora, ale
  • Odpowiedz