Wpis z mikrobloga

Tak spektakularnie to jeszcze nigdy nie #!$%@?łem. Najgorsze że nawet nie wiem gdzie tu popełniłem błąd. Zakwas miał bąbelki, wszystko według przepisu ważone wagą. Co prawda w przepisie gościu kazał trzymać ciasto w lodówce a później pod brytfanką, zamiast tego trzymałem w kuchni i dałem na kamień.

#bojowkapiekarska #chleb
K-S- - Tak spektakularnie to jeszcze nigdy nie #!$%@?łem. Najgorsze że nawet nie wiem...

źródło: 20240329_100918

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@K-S- no to odpowiedziałeś sobie gdzie #!$%@?. Temperatura jest ważna a poza tym jak źle poskładałeś to naczynie żeliwne pomaga utrzymać kształt chleba i robi w środku idealne warunki do wypieków. Jak nie jesteś specem to robienie tak na kamieniu nie jest mega łatwe tak od ręki. A zimną temperatura pomaga
  • Odpowiedz
@K-S-: Błędów może być dość dużo XD Błędy mogą być na etapie wyrastania ciasta ( brak składania ciasta, za mała ilość składania) albo przy formowaniu bochenka.
  • Odpowiedz
@K-S-: to jest już upieczone? Jak jest duze hydro to sie tak rozlewa, ale jesli fermentacja była prawidłowa a ciasto mialo dobra siatke to bochenek sie podniesie. Tu jakos tak wygląda na nie wygarowane.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@wykopowy_brukselek: @Xizor

Macie jakiś sprawdzony przepis? ;)

Bo w tym moim wydaje mi się że za dużo wody było. Albo to układanie #!$%@?łem.

wgl boli to że ja już kiedyś robiłem chleby, ale tak to jeszcze nigdy nie #!$%@?łem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@K-S-: IMO przepis nie jest aż tak ważny, bo nawet najlepszy przepis można położyć złą techniką. Pooglądaj np. Hamelmana albo King Arthur Baking, żeby ogarnąć technikalia.
  • Odpowiedz