Wpis z mikrobloga

Siema, mam pytanie czy można podjąć jakieś realne korki w stronę dewelopera w mojej sytuacji.
Kilka miesięcy temu odebraliśmy nowe mieszkanie w małym 'bloku' - z osobnym wejściem na parterze (7 mieszkań z wejściem przez klatkę, 2, w tym moje - osobne wejście z boku)

Jesteśmy już dawno po odebraniu technicznym, w wrześniu, kiedy jeszcze było ciepło - i badania termiczne nie wykazały problemów - jednak ewidentnie drzwi zewnętrzne do mieszkania są mocno nieodpowiednie.
W zimie po prostu pizga i mimo, że w wiatrołapie jest podłogowka, to pomieszczenie momentalnie się wychładza (mówię o sytuacji kiedy drzwi są zamknięte cały dzień/noc, bez wychodzenia z domu)
Zamontowane Gerda Optima 50 z zwykłą ościeżnicą.
Są wersje ościeżnicy perfotherm, ale kosztują ekstra, więc oczywiście są zwykle.

Dzwoniłem do salonu drzwi to mi powiedzieli, że takie drzwi montuje się w garażu/kotłowni itp. - po prostu wersja budżetowa.

Dodatkowo te same drzwi są zamontowane w pozostałych mieszkaniach, do których wejście jest przez ocieplaną klatkę.

Mogę samemu kombinować z lepszym uszczelnianiem - jednak może ktoś się orientuje czy w takiej sytuacji warto zrobić jeszcze jakiś test i domagać się - właśnie czego - reklamacji/układu?

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo #ogrzewanie #drzwi
  • 3
@qjot: nie rób nic na własną rękę z uszczelnianiem. Jak totalnie nie wiesz jak się za to zabrać to weź sobie kogoś od odbioru mieszkań żeby miał pojęcie o temacie i uderzać do dewelopera. Tacy ludzie piszą różne ekspertyzy. Może się okazać że drzwi są do wymiany więc warto drążyć temat.
Zamontowane Gerda Optima 50 z zwykłą ościeżnicą.

Są wersje ościeżnicy perfotherm, ale kosztują ekstra, więc oczywiście są zwykle.


Dzwoniłem do salonu drzwi to mi powiedzieli, że takie drzwi montuje się w garażu/kotłowni itp. - po prostu wersja budżetowa.


@qjot: według tego co znalazłem w deklaracji właściwości użytkowych dla Optima 50 ze zwykłą ościeżnicą współczynnik przenikania ciepła to 1.5W/m²K. Od początku 2021 roku dla drzwi zewnętrznych wymagane jest minimum 1.3W/m²K. Pozostaje jeszcze
marek22 - >Zamontowane Gerda Optima 50 z zwykłą ościeżnicą.
Są wersje ościeżnicy perf...

źródło: Screenshot 2024-03-28 at 21-23-11 OPTIMA-50.pdf

Pobierz