Wpis z mikrobloga

Jak to w koncu jest, czy jezeli ktos posiada pierwsza grupe inwalidzka to moze normalnie pracowac czy nie (chodzi mi o normalna prace nie zadne obiekty pracy chronionej)? Czy jezeli wczesniej przyznali komus ze wzgledu na stan zdrowia w tamtym czasie pierwsza grupe orzeczenia o niepelnosprawnosci a na ten moment jest juz zdrową osobą ale dalej jeszcze posiada to orzeczenie to moze pracowac? A jezeli nie moze to czy w takim przypadku ta osoba moze wtedy nie powolywac sie na to orzeczenie i nie mowic o nim pracodawcy i normalnie pracowac?

#renta #niepelnosprawni #przegryw #neet #pytanie #pytaniedoeksperta #praca
  • 5
  • Odpowiedz
@Kruszetopy: Normalenie pracujesz. Ja jestem od 8 lat niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym i daje radę. Za to że pracodawca Cię zatrudni, dostaje z PFRONU co miesiąc przelew. Chodzi o to, żeby mu się opłacało kogoś takiego zatrudnić.
  • Odpowiedz
  • 0
@ziomus13: no tak ale ty masz z tego co widze druga grupe orzeczenia a z taka mozna normalnie pracowac a mi chodzi o to czy z pierwsza grupa jest tak samo bo z tego co wyczytalem na internecie wyglada to nastepujaco: Zgodnie z art. 4 ust.1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U.2020.426 z dnia 2020.2020.0313) pierwszą grupę inwalidzką mają osoby, które
  • Odpowiedz
@Kruszetopy: Jak nie jesteś w stanie pracować to dostajesz rentę. Jak masz I grupę to pracodawca coś koło 2k co miesiąc dostaje przelew z PFRONU na Cb. ( Do weryfikacji w necie). Czyli jakąś tam jeszcze pracę może taka osoba wykonywać. Ja też mam taką niepełnosprawność, że z 70% zawodów odpada. W twoim wypadku pewnie będzie to z 90%, ale zawsze jest to 10% co możesz dalej robić.
  • Odpowiedz
  • 0
@ziomus13: no ale co w przypadku osoby ktora na ten moment jest tylko niepelnosprawna na papierze a tak to jest w 100% zdrowa? A pozatym przeciez z renta mozna normalnie pracowac.
  • Odpowiedz