Wpis z mikrobloga

@Korax @ferro


Art 13 PORD


"Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju"


@sylwke3100:

sie tak zastanawiam ile osob w wieku 17 lat, ktore nawet nie mysla o zrobieniu prawa jazdy tylko zastanawiaja sie co typiara z matmy zadala na jutro, zna takie ciekawostki z jakies smiesznej ustawy o ruchu drogowym i wie ze na
@cword: zayebalem kiedys autem w tramwaj we wrocku, przed tym wydarzeniem tez byłem pewien, że się nie da ¯\(ツ)/¯

Zamyśliłem się, mialem zielone, skręcałem, tramwaj też miał zielone, a jechałem busem bez szyb z tyłu na pace. Zobaczyłem go dopiero jak byłem prostopadle do niego na torach. Wszystko się da.
sie tak zastanawiam ile osob w wieku 17 lat, ktore nawet nie mysla o zrobieniu prawa jazdy (...), zna takie ciekawostki z jakies smiesznej ustawy o ruchu drogowym i wie ze na pasach to jednak tramwaj jedzie pierwszy


@WykopanyDzon: to w przedszkolu albo podstawówce nie uczą zasad korzystania z przejść dla pieszych?

jakies smiesznej ustawy o ruchu drogowym


@WykopanyDzon: rozwiniesz myśl?
@Nick_Login: Ja bym się kiedyś #!$%@?ł pod tramwaj. Byłem pobiegać w parku. I potem truchtem wracałem w słuchawkach na uszy, już taki mocno zdyszany (forma wiadomo, jak u 80-latka), to była jakaś niedziela około 6 rano, na ulicach pustki i niedaleko mnie jest takie małe przejście dla pieszych gdzie są tory tramwajowe. Wracam truchtem, widzę światło czerwone, stanąłem. Jak debil, mając gdzieś z tyłu głowy, że wszędzie pusto, ani ludzi ani
to w przedszkolu albo podstawówce nie uczą zasad korzystania z przejść dla pieszych?


@piotrsbk:

a powiedzieli ci w podstawowce ze tramwaj moze cie #!$%@? na przejsciu? bo mi nie mowili wyobraz sobie. jedyne co mowili to ze mi maja wszyscy ustapic.

rozwiniesz myśl?


@piotrsbk:
o co tu chcesz rozwijac? jak miales 17 lat to interesowaly cie jakies smieszne ustawy? ile razy sprawdziles za dzieciaka czy przejscie z ktorego korzystasz jest
a powiedzieli ci w podstawowce ze tramwaj moze cie #!$%@? na przejsciu? bo mi nie mowili wyobraz sobie. jedyne co mowili to ze mi maja wszyscy ustapic


@WykopanyDzon: ja tu lvl >30 i za moich czasów pieszy nie miał pierwszeństwa na pasach, więc odpowiadając na pytanie: tak, mówili mi, że może dojść do takiej sytuacji

ile razy sprawdziles za dzieciaka czy przejscie z ktorego korzystasz jest poprawnie oznakowane znakami d6?


@
@Jezus_z_Galileii: Oj niestety znam to. Parę miesięcy temu właśnie we Wrocławiu przechodziłem przez pasy. Było to potrójne przejście dla pieszych: najpierw jezdnia, potem tory, potem jezdnia. Przechodziłem przez to przejście codziennie od roku już, zazwyczaj zielone było naraz na wszystkich trzech pasach. Śpieszyło mi się, wystartowałem szybko, jak zobaczyłem zielone na jezdni. Pośpiech, kaptur na głowie - i nie zauważyłem, że 30 m dalej tramwaj jechał. Na szczęście usyszałem dzwonek i
@cword

@Nick_Login: dziewczyna bo mimo zielonego to tramwaj ma pierwszeństwo

i tak szczerze nie rozumiem jak bardzo trzeba być zapatrzonym w telefon by nie zauważyć tramwaju


Nigdy mi nie żal ludzi co wpadli pod pociąg lub tramwaj. Trzeba być serio ślepym