Wpis z mikrobloga

#laptopy #apple #windows

Powiem wam że kupno komputera z MacOS to strzał w kolano, ale kupno komputera na windowsie to strzał w głowę. I to już nawet nie działanie samego systemu co zarzadzanie energią, usypianie, wybudzanie jest tak #!$%@? w kompach z windowsem że szok.

Macbook - zamykam klapę przy baterii naładowanej 100%, otwieram po kilku dniach po sekundzie mam ekran logowania i bateria 90%+

laptop z windowsem - zamykam klapę przy baterii 100%, po kilku dniach albo bateria rozładowana bo się źle uśpił, albo jakiś błąd uśpienia i się wybudzić nie chce, trzeba resetować i uruchomienie od nowa trwa minutę (pozdrawiam amd), albo wszystko dobrze poszło ale w uśpieniu bierze tyle prądu że bateria 50%

I to nie jest wina laptopa, bo takie same akcje miałem w 3 różnych modelach.
  • 19
  • Odpowiedz
Macbook - zamykam klapę przy baterii naładowanej 100%, otwieram po kilku dniach po sekundzie mam ekran logowania i bateria 90%+


@MercedesBenizPolska: na moim macbook air m1 myślę że po kilku dniach by było sporo więcej niż te 90% w podobnym przypadku...

z innej strony, na linuxie też różowo nie jest.. lenovo legion, windows 2-3h pracy na baterii, ubuntu - 1h... ten sam laptop
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska ale tu będzie zaraz gównoburza xD
Kupiłem MacBooka kobicie i nie mogę się nadziwić jak zajebisty jest to sprzęt. Zastanawiam się właśnie czy sobie teraz do pracy biurowej nie sprawić, ale jedyne co mnie trzyma jeszcze przy windzie to siła przyzwyczajenia i te wszystkie automatyzmy, które powodują, że obsługujesz system z zamkniętymi oczami. Nie chce się #!$%@?ć w robocie przez pół roku, zanim się nie przyzwyczaję do nowego, bo i bez
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: Ja też wiekszosc czasu spedzilem na windowsie, i to tez nie jest tak ze to poczatkowy zachwyt nad MacOS bo i tego uzywam z przerwami ze 3 lata. NIe przepadam jakoś bardzo za tym systemem ale działa a sprzetowo to nic nawet nie ma podejscia. Wykonanie, bateria, klawiatura, ekran. Jeszcze jak miałem aira13 to byl super lekki, pro14 juz niekoniecznie no i bateria nie trzyma az tak dobrze ale jakoś
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: Jeśli chodzi o baterię, Apple się postarało. Ja natomiast mam w MacOS problem z HDMI - jak się maczek uśpi na noc, to często (tak 50/50) trzeba wtyczkę wyjąć i włożyć, żeby monitor dostał ponownie sygnał. A huba kupiłem w iSpot. Skończy się pewnie wymianą huba na zwykły kabel HDMI/USB-C

Co do usypiania Windows - jedyny posiadany przeze mnie sprzęt, gdzie nie było z tym problemu to... Surface - i
  • Odpowiedz
@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu: nie myl huba z dockiem - za hub dałem prawie 400 PLN i samo Apple go listuje jako 'wspierany'. Docka od DELLa też ćwiczyłem, ale ostatecznie zrezygnowałem z monitorów po DisplayLink, bo raz, że szkoda mi prądu, a dwa - starcza monitor 21:9
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: jaki Windows? bo ostatni z jakiego korzystałem na laptopu to była 7 i tam nie było problemów ale to zamierzchłe czasy, w ogóle mnie nie dziwi jeśli się nie poprawiło. To jest jedna z niewielu rzeczy które w Apple faktycznie działają, fakt.

Swoją drogą, na Linuxie jest chyba jeszcze lepiej, tu zarządzanie energią nie będzie działać chyba nigdy, ewentualnie zaraz po tym jak drukowanie będzie faktycznie działać. Tyle dobrze że
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska mamy w domu kilka laptopów i PC i muszę powiedzieć że każdy jeden Dell z Windowsem ma wielki problem z usypianiem i wybudzaniem się. Grzeje się jak #!$%@?. Tak samo MacOS na Intelu. Nawet w tej chwili jeden Mac zaczął wyć wentylatorem mimo że jest zamknięty ostatni tydzień. Wszystko Appla z prockiem M1 w górę to wspaniała rzecz i mówię to jako Windowsowy fanboy który na Windzie spędził ostatnie 20+lat. Tak
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: Podziękujmy Microsoftowi za wprowadzenie Modern Standby i przymuszenie do niego producentów sprzętu. Mam starszego Thinkpada (z Intelem siódmej generacji) i na uśpieniu nadal utrzymałby pewnie kilka miesięcy pomimo baterii zjechanej do około 73% początkowego zdrowia.

Na nowym laptopie jestem przymuszony do używania hibernacji, inaczej nie ma baterii w kilka dni, pomimo braku połączenia sieciowego.
  • Odpowiedz