Wpis z mikrobloga

Mireczki, powiedzcie - w niedzielę na obiad zawsze macie rosół czy inne zupy?
Zamieszkałam właśnie z niebieskim i generalnie dla mnie niedziela bez rosołu to nie niedziela, a jego mama gotowała co drugą niedzielę rosół na zmianę z ogórkową. I tak sis zastanawiamy jak to jest u reszty ludzi. Dopóki nie zobaczyłam że niebieskiego mama tak gotuje, nigdy wcześniej nie spotkałam się z tym, żeby w niedzielę robić inną zupę niż rosół.
#niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #dom #gotujzwykopem #gotowanie #kulinaria #polskietradycje #tradycja #niedziela #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta

Rosół czy inna zupa w niedzielę?

  • Rosół 45.7% (74)
  • Inna zupa 25.3% (41)
  • Na zmianę rosół i inna zupa 29.0% (47)

Oddanych głosów: 162

  • 12
  • Odpowiedz
@Amestris kobito: rosół, ziemniaki z sosem, kotlet schabowy, kotlet mielony i flaki i tak w kółko co niedziela ja tak nie chcę dla mnie żadnych świąt może nie być ani jakiś dziwnych tradycji człowiek powinien mniej tłustych rzeczy jeść
  • Odpowiedz
@Amestris: podejrzewam, że mogłem nigdy w życiu nie jeść rosołu w niedzielę xd a na pewno nie jadłem od 20 lat czyli od tylu ile lat temu wyprowadziłem się z domu rodzinnego
ogólnie nie przepadam za rosołem, rzadko go zamawiam, pewnie parę razy w roku i też tylko w lepszych knajpach i bardziej wyszukane wersje typu rosół z bażanta, bo w zwykłych obiadowniach to słabe mają te rosoły
no i na
  • Odpowiedz
@Amestris: z reguły nie mam zupy. Rosół wypada losowo. Sąsiadka kiedyś prawie chciała egzorcyzmy odprawiać, bo po coś wpadła i poczuła rosół w środku tygodnia, ale to była taka babeczka pochodząca ze wsi i tam tradycja niedzielnego rosołu była mocna.
  • Odpowiedz