Wpis z mikrobloga

Moja mama ma płot z siatki w centrum wsi.
Kandydaci pozawieszali swoje plakaty wyborcze.
Mama odczepiła jeden i zrobiła się afera na całą wieś.
Musiała się tłumaczyć na Facebooku.xD

Problem jest taki że dzisiaj wiało a te banery nie przepuszczają powietrza i płot się chwieje.
Jak to rozwiązać?
#pytanie #prawo #wybory
  • 14
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: A z czego sie wlasciwie musiala tlumaczyc? Z uywania swojej prywatnej wlasnosci?
Pozrywac w #!$%@? jak ktorys bedzie chcial to podpisac umowe i niech buli.
  • Odpowiedz
A z czego sie wlasciwie musiala tlumaczyc? Z uywania swojej prywatnej wlasnosci?

Pozrywac w #!$%@? jak ktorys bedzie chcial to podpisac umowe i niech buli.


@gorzki99: Coś kiedyś było mówione, że nie można tak sobie zerwać plakatów wyborczych. Trzeba najpierw powiadomić policje i przy niech to ściągnąć. Poje**ne

Mama odczepiła jeden i zrobiła się afera na całą wieś


@Sl_w_k_1: Ja bym nie odczepiał. Ja bym wymierzył wielkość jakiegoś napisu napisu
  • Odpowiedz
Coś kiedyś było mówione, że nie można tak sobie zerwać plakatów wyborczych


@CzyWszystkoJestJuzZajete: OK moze i nie mozna - zawieszonych na publicznej wlasnosci (slupy ogloszeniowe itp).

Zawieszone na PRYWATNEJ wlasnosci to zlamanie prawa.
  • Odpowiedz
@CzyWszystkoJestJuzZajete: I z tego postu:

"Nie oznacza to oczywiście, że można wieszać plakaty w dowolnie wybranym przez siebie miejscu bez zgody właściciela. Takie działanie nie korzysta z ochrony prawnej i można zostać ukaranym za nie karą grzywny. Kodeks wyborczy zakazuje umieszczania materiałów wyborczych bez zezwolenia, natomiast nie precyzuje trybu postępowania z nimi w przypadku, gdy plakaty już wiszą, dlatego z ostrożności prawnej, zaleca się aby właściciele posesji, na której zostały bez
  • Odpowiedz
@gorzki99:

Kodeks wyborczy, w art. 109, zawiera przepis o ochronie prawnej materiałów wyborczych. Zdjęcie materiału wyborczego, nawet z własnego płotu, może zostać ocenione jako niszczenie materiału wyborczego. W tym przypadku komitet wyborczy mógłby oskarżyć osobę, która usunęła materiał, o niszczenie swojej własności, bo materiały wyborcze są oznakowane.

Nie oznacza to oczywiście, że można wieszać plakaty w dowolnie wybranym przez siebie miejscu bez zgody właściciela. Takie działanie nie korzysta z ochrony prawnej
  • Odpowiedz
@CzyWszystkoJestJuzZajete: Jescze raz: "zaleca sie z ostroznoci prawnej". BO nie wiadomo jak sad zareaguje.

Tak brzmi art 109:

"Art. 109. [Materiały wyborcze]
§ 1. Materiałem wyborczym jest każdy pochodzący od komitetu wyborczego upubliczniony i utrwalony przekaz informacji mający związek z zarządzonymi wyborami.
§ 2. Materiały wyborcze powinny zawierać wyraźne oznaczenie komitetu wyborczego, od którego pochodzą.
§ 3. Materiały wyborcze podlegają ochronie prawnej."

I pytanie: na terenie prywatnym to nadal sa materialy
  • Odpowiedz
§ 1. Materiałem wyborczym jest każdy pochodzący od komitetu wyborczego upubliczniony i utrwalony przekaz informacji mający związek z zarządzonymi wyborami.


Każdy. Więc i na prywatnej posesji też.

Jesli tak to tak jak pisalem: przypiac kartke z warunkami umowy - zrobic fotke i niech placa. Albo zerwac i potem rznac glupa.


@gorzki99: Albo tak jak ja napisałem. Zadzwonić po policje i ściągnąć legalnie (jeżeli komitet tego nie zrobi).
Dlatego też dałem pomysł
  • Odpowiedz