Wpis z mikrobloga

Te statystyki są przerażające. Największa porażka polskiego systemu edukacji. Przez dziesiątki lat zaniedbywany w szkołach problem, który wisi nad człowiekiem już do końca życia - przewrót w przód na wfie.

Na szczęście ten tutaj i Anna Lewandowska postanowili się tym zająć.

#wychowaniefizyczne #szkola #edukacja #bekazpodludzi #lewandowska
WielkiNos - Te statystyki są przerażające. Największa porażka polskiego systemu eduka...

źródło: temp_file7168668289828076562

Pobierz
  • 140
@WielkiNos: nie wiem czy 90% ale inicjatywa jak najbardziej słuszna. Przecież brak ruchu w młodym życiu a nawet później to proszenie się o problemy ze zdrowiem. Widac to np. po tym ze babcie na wioskach które ciągle pracują chodzą prawie do śmierci a w miastach ledwo 60-latka na 1-sze piętro wchodzi. Kobiety szczególnie są upośledzone pod tym względem. Przecież za moich czasów dziewczyny siedziały ciągle na zwolnieniu z W-f a co
@WielkiNos: Dekady temu chodziłem wiele lat na akrobatykę, więc przewinęło się wielu rówieśników i młodszych w trakcie moich treningów. Dzieciaki wtedy nie miały problemu z przewrotami, nie miały problemu z bieganiem na czworaka, z czy z krokiem dostawnym, krążeniem ramionami w różne strony. Ze 2 lata temu poszedłem pogadać z trenerem. I przy okazji trener pokazał mi co potrafią nowicjusze - a raczej czego nie potrafią. Bieganie na czworaka - sporo
@WielkiNos: i dobrze, ludzi trzeba zmanipulować żeby myśleli że lubią sport. Nikomu nie opłaca się sytuacja gdzie ludzie krócej żyją i to w gorszym stanie przez to że dorośli w pewnym momencie nie zaczęli odpowiednio trenować dzieci
@WielkiNos: powodzenia w odchudzaniu antosiów. Bez zakończenia #!$%@? cukru i innych gówien to niemożliwe a jak ktoś żre cukier i gówno od urodzenia to gigantyczny wysiłek i to dla zmotywowanego dorosłego
@WielkiNos: sam nie jestem jakimś atletą, ale ogólnie sportowo jestem dość sprawny ogólnie (30+ here) i nawet jak teraz pracuję z ludzmi w wieku 20-25 to ogolnie strasznie zapuszczeni sa juz ludzie w tym wieku jesli chodzi o podstawowa motoryke.
@WielkiNos niesamowite że ktoś jeszcze broni wf w polskich szkołach xD dosłownie wf to były lekcje tylko po to by były i zmuszanie dzieciakow do rzeczy których nie chciały robić bo były albo za słabe w tym (gry zespołowe) albo nie umiały (gimnastyka) a potem wielkie zdziwienie że wychodząc ze szkół dzieciaki nienawidzą sportu. Przymuszanie zawsze się tym kończy.
@WielkiNos: bo WF w podstawówce wygląda tak, że wpada roztyta karyna po 40 na salę i mówi:
"Dziś robimy przewrót w przód na ocenę bo muszę mieć co do dziennika wpisać, proszę bardzo.
OOOO, Kasia ty nie umiesz? To jedynkę wpisujemy no szkoda szkoda, proszę następną osobę."
I na następne zajęcia Kasia przynosi zwolnienie od lekarza żeby już takiego ośmieszenia nie przechodzić i już więcej się na WF nie pojawia.
@WielkiNos: U mnie podobnie, lekkoatletyka do zaliczenia cała, biegi, skoki, niektóre wfy to była mordownia, cała godzina ćwiczeń, skoków, itd. Nie opuszczałem nigdy zajęć, ale nie był to mój ulubiony przedmiot bo byłem kiepski z biegów, natomiast lubiłem sporty zespołow, piłkę nożną, siatkówkę. Technikę miałem nienajgorsza, więc i poczucie miałem, że nie jestem totalnym zerem. Po szkole często chodziłem też grać na orlik, gdzie potrafiłem grać, aż mnie skurcze zaczęły łapać.