Wpis z mikrobloga

IMPERATOR: Bardzo proszę, Dom Atrydów.

LETO ATRYDA: Panie Baronie, bo tu pada takie pytanie, ponieważ mocno krytykuje pan rozwiązania społecznej gospodarki wodnej. Tej zimy było takie badanie: W której planecie imperium obywatele najmniej boją się o swoje życie? Pierwsze miejsce - Corrin, drugie miejsce - Kaitain, trzecie - Caladan, tam...

HARKONNEN-MIKKE: A nie było Arrakis przypadkiem?

LETO ATRYDA: Nie, nie było Arrakis.

HARKONNEN-MIKKE: Nie było Arrakis - popatrz pan! No to może robiono po Arrakis...

LETO ATRYDA: No więc była, ale nie była w pierwszej trójce, panie Baronie! Jednak tam funkcjonuje, jak to pan nazywa, ten wredny freemenizm. Trzech na stu obywateli tylko boi się o swoją wodę - to chyba nie jest tak dużo, prawda? Może jednak idźmy tą drogą, a nie harkonnenizmami, które mają 0,2 poparcia w społeczeństwie, co jest tragedią jakąś okrutną...

HARKONNEN-MIKKE: Proszę pana, spośród dwóch armii, z których jedna wygrywa wojnę a druga siedzi w tunelach na Arrakis, ci pierwsi bardziej boją się o swoje życie, ale oni zwyciężają. Bo widzi pan, celem życia, nie jest przeżycie.

LETO ATRYDA: A co?

HARKONNEN-MIKKE: To ja przepraszam, nie będę zastępował pańskich mentatów. Ludzie mają swoje cele, mają swoje ambicje, mają swoje ideały i za to walczą i umierają, a pan chce tylko żyć! To niech pan sobie żre Melanż i żyje dalej...

LETO ATRYDA: Mam nadzieję, że będę miał za co żreć Melanż i żyć dalej, panie Baronie!

HARKONNEN-MIKKE: Proszę pana, jak powiedział pewien wybitny arrakanin - pod powierzchnią planety są cze-cze-czerwie...

LETO ATRYDA:: Super!

HARKONNEN-MIKKE: One żyją sobie bezpiecznie od milionow lat, i żyją sobie.

LETO ATRYDA:: Wie pan co, przykro mi, ale dobre wychowanie tutaj musi zastąpić faktografia: no nie jest pan normalnym człowiekiem.

#ksiazki #film #heheszki #diuna
jaqqu7 - IMPERATOR: Bardzo proszę, Dom Atrydów.

LETO ATRYDA: Panie Baronie, bo tu pa...
  • 1