Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co trzeba umieć, żeby dostać się na staż z javy, albo chociaż DARMOWE praktyki w jakimś januszexie? Muszę odbyć praktyki na studiach, a obecna sytuacja na rynku jest przynajmniej godna pożałowania. W ciągu ostatniego miesiąca chodziłem na targi pracy i ofert było tyle co kot napłakał, zostawiłem CV o ile w ogóle na to pozwalali, oczywiście zero odzewu. Mam świadomość, że projekty w moim portfolio nie są najlepsze na świecie, ale nie są to też aplikacje typu kalkulator. Obecnie uczę się Springa i dopiero stawiam pierwsze projekty, aczkolwiek patrząc na oferty prawie nigdzie tego wprost nie wymagają, jak już to od juniora i nie wiem czy to nie jest overkill

#pracait #it #java #spring #programowanie #naukaprogramowania #korposwiat #studia #studbaza




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a to nie po stronie uczelni stoi zapewnienie organizacji która zaprosi Cię na te praktyki ?

Musisz mieć świadomość, że nawet jak piszesz "ZA DARMO" to tak naprawdę i tak jesteś kosztem dla firmy.
Firma aby Cie "poprowadziła" musi Ci kogoś przydzielić - odrywasz go więc od pracy

Ja tam się nie dziwie, że nie ma chętnych aby prowadzić dla Ciebie praktyki.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @nairamk

a to nie po stronie uczelni stoi zapewnienie organizacji która zaprosi Cię na te praktyki ?


haha, dobre

studiowałem 2 kierunki i na obu trzeba było samemu ogarnąć a jak ktoś sobie nie załatwił to miał warunek z praktyki...


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Czyli podsumujmy:
1. Uczelniane tęgie łby wpadły na pomysł, że studenci będą miały praktyki ... z nikim tego nie konsultując, ani niczego nie zapewniając
2. Mają w d@#$ czy sektor prywatny jest takimi praktykami zainteresowani
3. Mają w jeszcze większej d@#$ czy student jest w stanie sobie takie praktyki zapewnić
4. ... ale egzekwują brak praktyk warunkiem ;)

No w sumie mając styczność z tym chorym środowiskiem to mnie w
  • Odpowiedz