Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy może jakiś dobry miras wytłumaczyć mirkowi łopatologicznie jak inwestować na giełdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy dla zielonego w tym temacie dobrym wyjściem będzie zaczęcie na revolucie? Podobno tam inwestuje sie tylko w szczątkowe ułamki akcji i ma być bezpieczniej, bo można inwestowac już od 1$ podczas gdy na zwykłej giełdzie są te całe dźwignie i słyszałem, że tam sie "pożycza" od maklera hajs i oddaje % przy zysku, a jak zysku nie ma, to można nawet skończyć z długami, to prawda?
( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytaniedoeksperta #pytanie #inwestujzwykopem #pieniadze #gielda



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: lepiej w to nie wchodź chłopie. Urośnie ci kapitał o kilka % i bedziesz spamował tag że jesteś super inwestor, a później jebnie i będziesz wypłacał ze stratą. Fragment od "te całe dźwignie" bardzo mnie rozbawił xD wydaje mi się że chyba najszybciej uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania wpisując na YouTubie "Jak zacząć inwestować na giełdzie" niż pytać tutaj
@mirko_anonim: Na odwrót. Na zwykłej giełdzie możesz sobie kupić akcje, np za 100 zł, i masz normalnie 0,000001% udziałów jakiejś firmie, i czasami nawet dostajesz dywidendę od zysków. Problem jest taki, że tutaj nie dorobisz się milionów w jeden dzień (no chyba, że zainwestujesz w jakiś bardzo ryzykowny startup i on akurat wystrzeli xd) Dźwignie, opcje, shorty i inne cuda, to już bardziej jak ruleta. Niezależnie od wszystkiego - jeśli się
To co piszesz o kupowaniu ułamkowych części akcji brzmi na CFD na akcje. Ogólnie brokerzy forexowi i CFD brokerzy to gówno. Amatorzy nie dość, że są amatorami, to jeszcze mają pod górkę u takich brokerów, bo:
- cena CFD nigdy nie jest w 100% odwzorowana
- są większe spready niż na prawdziwej giełdzie
- większość tych pseudobrokerów CFD ma przedłużony czas tradingu na przynajmniej część CFD na akcje (na te największe) i