Wpis z mikrobloga

Podobają się wam te najnowsze części Tomb Raidera?

Mam wrażenie że zbyt liniowe te gry są a lokacje zbyt małe i zawalone zbędnymi elementami otoczenia, skakać i używać przedmiotów da się tylko w wyznaczonych miejscach, zagadki są mega proste a gra na normalnym poziomie przechodzi się sama, nawet wrogów na mapie nie ma zbyt wielu no ale jak ma być skoro lokacje są mega małe i podzielone na niewielkie segmenty :/

Tomb Raider z 2013 nawet mi się podobał bo w sumie była to pierwsza część z serii w którą grałem od dłuższego czasu no ale już Rise of the Tomb Raider jestem rozczarowany, mało innowacji i praktycznie jest to to samo co poprzednia część, pomału się będę zabierać za Shadow of the Tomb Raider i mam nadzieję że będzie troszkę lepiej :/

#tombraider #gry #staregry
  • 4
@Lesrley Rise miał fajne grobowce bo w TR 2013 grobowce to była parodia, w Shadow jest podobnie jak w Rise, bo główna fabuła Shadow to w sumie Lara-Rambo Croft. Jest fajna misja w stylu starego Tomb Raider w Shadow - taka jedna w San Juan w kościele.
@Lesrley: ja też właśnie zacząłem grać w shadow, ale niestety nowe Tomb Raidery pokazują jaki jest największy problem nowych gier - zamiast zrobić GRĘ komputerową to robi się na siłę interaktywne filmy.

Co chwilę przerywniki, co chwilę jakieś oskryptowane akcje, Lara się wspina gdzieś to co chwila odpada fragment ściany itd., po chwili znowu cutscenka i kilka minut gadania, jakieś retrospekcje, to jest po prostu męczące, ja odpalam GRĘ komputerową, bo
@Lesrley Nowa seria jest dobra. Wspaniałe lokacje i ciekawa historia. Samo otwarcie „Rise” to jest coś niesamowitego. Całkiem sporo do robienia na mapach. Jest po co wracać, żeby odblokować więcej „znajdziek”. Rozwój postaci i postęp w sprzęcie to dobry dodatek. Tak jak wcześniej ktoś pisał, to Lara jest jak Rambo. W scenie z granatnikiem. Jak wynurza się z wody w rafinerii. Mnie się to podoba. Grobowce są przyjemne w eksploracji.