Wpis z mikrobloga

@zielonzielon niee, nie możesz nie mieć dupokanapki na punkcie rdra, godzinnych animacji każdej #!$%@? i przeciągniętych cutscenek, na pewno w złą grę grałeś. każdy szuka czegoś innego w grach, nie każdego musi urzekać powtarzalna jazda koniem przeplatana tymi samymi schematami
@Wezzore-04 z tym wyglądem to przesadziłeś kolego bo wiele gier ma dużo lepszą grafikę już.
Natomiast fabuła i dbałość o szczegóły to jest nadgra, absolutny majstersztyk
wygląd, wyglądem, ale sama złożoność mechanik w tej grze i po prostu dbałoś o szczegóły, tak wysoko postawiła poprzeczkę


@SharpCoder: Ale trochę rozumiem to, że większość gier nie jest tak złożona. Sam w wielu grach na wiele detali nie zwróciłem uwagi i bardzo rzadko udało mi się natrafić przypadkiem na ciekawą mechanikę czy wywołać takie warunki, żeby docenić jakiś szczegół. A zapewne kosztowało to multum pracy.
Dopiero po czasie znajduję filmy
Przeszedłem cała grę na myszce, klawiaturze i w goglach VR (dla stereoskopowego widzenia i cudnych krajobrazów rozglądając się po prostu kręcąc głową).
@Wezzore-04:

Grałem w RDR2 jak została scrackowana, nie udało mi się przejść ale po kilku latach wróciłem do niej i w tak zajebistą grę dawno nie grałem, pograłem chwilę cracku ale była spoko promka na epicu więc kupiłem, 50zł za to cudo to jak za darmo.

Zaraz będzie ogrywane trzeci raz
koniczynaxD - @Wezzore-04: 

Grałem w RDR2 jak została scrackowana, nie udało mi się ...

źródło: 56

Pobierz
@SharpCoder: bo teraz problemem nie są ograniczenia technologiczne (w dużej mierze) a praca ludzka. Żeby zrobić wysokiej jakości gra AAA potrzeba zaangażowania nawet 1000 ludzi, przy czym sama stała ekipa to 300-400 ludzi.
Cały czas mówi się o tym że robienie takich gier staje się problematyczne.
a co jest złego w cp77?


@Ko_Otu: Obecnie z tego co widzę jest OK, ale na premierę to był dramat i niedokończona gra.
A nawet teraz z załatanymi bugami i normalną mechaniką jest taką grą co najwyżej ponadprzeciętną 7-8/10. A nie oszukujmy się, spodziewaliśmy się że to będzie hit co będzie wzorcem jak się powinno robić gry. Teraz tego się spodziewam od GTA VI - może tym razem się nie przejadę
wiaderko-z-praniem - >a co jest złego w cp77?

@Ko_Otu: Obecnie z tego co widzę jest ...

źródło: 1*RqmQK9O85el4Xd4rDjqLDQ

Pobierz
@wiaderko-z-praniem ale mówisz bo grałeś? Ja przechodziłem grę zaraz po wyjściu i pomimo bugów grę dało się skończyc. Jak sobie przypomnę takiego skyrima to chyba przez rok mimo patchowania nie mogłem go skończyć przez bugi .
Zgodzę się, hype na cp był większy niż produkt który otrzymaliśmy, ale dać tej grze 7/10 to niesprawiedliwa ocena
@Ko_Otu: Tak grałem zaraz po premierze, kupiłem CP2077 nawet w preorderze. Grając w to w grudniu 2020 / styczniu 2021 to czułem się trochę jak tester, wiele raz się zdarzyło że musiałem wczytywać zapis bo jakiś skrypt się zaciął i nie mogła misja dalej pójść np. stało się tak podczas zakończenia z Panam.

Szczytem było jak jeździłem sobie raz bez celu po mieście i mi reset kompa nagle wywaliło...
Działanie NPC
wiaderko-z-praniem - @KoOtu: Tak grałem zaraz po premierze, kupiłem CP2077 nawet w pr...