Wpis z mikrobloga

różne markety mają wykończenia tarasowe/balkonowe w płytkach mniej więcej 30x30 cm, które się do tego nadają. wykończenia są różne - deska, sztuczna trawa, cholera wie co jeszcze.
stosunkowo łatwo się to układa, łatwo to zmienić, jak ci się znudzi, nie jest to jakieś turbo drogie, nie jest to trwale przymocowane do balkonu.
u babci położyłem coś takiego imitującego trawę i jest ok. leży już drugi albo trzeci rok.
  • Odpowiedz
@Pawell_17: miałem dylemat co zrobić bo miałem te drewniane podesty z Ikei i wkurzało mnie bejcowanie ich. Kupiłem podesty kompozytowe z Ikei i... Zwróciłem je. Wyglądają jak najtańszy plastik i widać od góry gdzie idzie użebrowanie pod spodem.
Wymieniłem to na te podesty:
https://liderwood.pl/sklep/podest-tarasowy-kompozytowy/panel-standard-30x30/podest-tarasowy-kompozytowy-jasny-szary-30-x-30-x-25cm/
Wyglądają super, jakościowo zdecydowanie lepsze. Porządny kompozyt, a nie całość z wtrysku. Trafiłem wtedy na promocję i były w tej samej cenie co Ikea
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Kupiłem mieszkanie i na balkonie goły beton,


@Pawell_17: jak goły beton to pytanie czy tam hydro nie należy najpierw zrobić lub podobnej izolacji jeżeli tak to można położyć papę (taką jak na dach) a na to deskę tarasową. Tak będzie najtaniej i trwałość około 25lat.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nubzor: Właśnie zastanawiałem się jak te podesty z ikea realnie wyglądają i okazuje się, że jednak słabo.
@kilobajt Jakoś ta trawa mnie nie przekonuje, jak to w ogóle z utrzymaniem czystości.
@ksiak To właśnie najważniejsze pytanie, czy czasami pod te wszystkie kompozytowe płytki nie powinienem jakiejś hydroizolacji dać. Płytki to walisz na klej i woda spływa sobie elegancko.
  • Odpowiedz
Płytki to walisz na klej i woda spływa sobie elegancko.


@Pawell_17: nic z tego, pod płytki też dajesz hydro albo kupujesz odpowiednio droższy klej.
  • Odpowiedz
@Pawell_17: Ja miałem 3 kryteria:
- nie płytki bo lubią z czasem odpadać, tym bardziej że mam balkon na którym będzie świeciło pół dnia słońce
- bezobsługowe - na tyle na ile się da
- bez wiercenia w balkonie, czyli odpadły deski kompozytowe na legarach

Można jeszcze robić płytki na podstawkach, ale tutaj cena jest chyba przynajmniej 2x większa, poza tym nie wiem czy tego też nie trzeba jakoś przytwierdzić do
  • Odpowiedz