Wpis z mikrobloga

Dlaczego chcesz działać na szkodę gospodarki LEWAKU? Jak zechcemy opodatkować flippowanie i inną bezużyteczną i społecznie szkodliwą aktywność gospodarczą to oni WYJADOM ZA GRANICEM!!!!!!

Jakież to straszne musi być RYZYKOWAĆ SWÓJ KAPITAŁ i NIE MIEĆ GWARANCJI ZYSKU! Za to kredytobiorca z węzłem na szyi na 30 lat za kurnik 40 m2 ma gwarancje zysku, zawsze będzie młody, zdrowy i piękny.

Błagam nie wyjeżdżajcie, nasza gospodarka natychmiast się załamie po zniknięciu flipperów odbierających młodym szansę na dach nad głową.

Jezusicku, jakie te libki są żałosne.

#nieruchomosci #polska #antykapitalizm
czerwonykomuch - Dlaczego chcesz działać na szkodę gospodarki LEWAKU? Jak zechcemy op...

źródło: IMG_5594

Pobierz
  • 10
@czerwonykomuch: ja bym zakazał restauracji. Pomyślcie: kupują żywność na targu, coś tam pogotują, doprawią i sprzedają 3x drożej.
A żywność to produkt pierwszej potrzeby, nie powinno się robić na niej flipów.

@zranoI: gubię się o których flipperów wam spadkowiczom chodzi, bo ostatnio taki jeden troll @sretylo się tu kłócił że firmy PRS robią flippy na rynku pierwotnym i to źle.
Więc wynajmowane w ten sposób mieszkania stanowią mniej niż 1% rynku.
@marcaj nie jestem żadnym spadkowiczem, po prostu widzę idiotyczne porównanie - tłumaczę. A nuż przy którejś próbie ktoś zrozumie różnice między mieszkaniami a marchwią i majtkami (był gagatek, który porównywał skupowanie mieszkań do skupowania majtek).
@zranoI: to jeszcze mi wyjaśnij, dlaczego ludzie którzy wprowadzają na rynek mieszkania którymi nikt nie chce się zająć, są wrogami na wykopie xD
Flipperzy jeżdżą po licytacjach, ogarniają status prawny mieszkań, czyszczą je ze strasznego gówna i oddają na rynek. Skąd ten hejt? Oczywiście część hejty to trolle, ale mam wrażenie że dużo postronnych ludzi jednak to podłapuje i się nabiera.
@marcaj flipowanie z założenia i "na papierze" nie brzmi źle. Problem jest w patologiach (często legalnych, ale moralnie obrzydliwych jak wykorzystywanie starszych albo "nieogarniętych" ludzi) i w tym, że ze względu na znacznie ograniczoną podaż, a jednocześnie patologiczną sytuację cenową spowodowaną również błędami państwa, pozytywna rola społeczna flipperów jest marginalna przy szkodach, które przynoszą. De facto mrożenie mieszkań na miesiące albo lata czy robienie niskiej jakości remontów w obecnych warunkach rynkowych może
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.