Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Fliperowi nie musi zależeć na cenie rynkowej, jest w stanie dopłacić, bo zarobi później na wynajmie i sprzedaży po kilku latach. Bo nie może sprzedać takiego mieszkania wcześniej niż po 5 latach bo musiał by zapłacić podatek od sprzedaży. Dlatego też Fliperzy też tak mocno wpływają na ceny ofertowe mieszkań.
@Metylo:
1. brak bogatych starych
2. brak takiej ilosci gotowki - sprzedajacy woli hajs od razu pod stolem zamiast czekac na decyzje kredytowa
3. kilkanascie (dziesiat) lat mniej niz wiekszosc flipperow
4. splacanie mojego pierwszego kredytu na mieszkanie w ktorym mieszkam (awangardowy koncept, wiem), ktorego wysokosc po czesci zalezy od #!$%@? flipperow.
@demongod:

ale większość osób młodych nie ma takich możliwości. Musimy posiłkowa. Się kredytem i w tym przegrywamy z fliperami z kapitałem. Różnica jest taka, że ja kupuję mieszkanie aby móc założyć spokojnie rodzinę, a on tylko po to aby zarobić. Czyje potrzeby powinny być ważniejsze?


Chlip, chlip, moje potrzeby są najważniejsze, państwo ma znieść wolny rynek, bo jestem bardzo specjalnym chłopczykiem
@Metylo: welp, jeżeli ktoś poświęca cały czas na "pracę" jako flipper i dyba sobie na takie mieszkania po babciach i dziadkach, to se może szukać i znajdywać 'okazje' (również 'okazje' na 'młodą parę z pieskiem'). I jeżeli mają na to kapitał od ręki, bo banki lubią dawać kredyty takim ludziom i przykładają się do tej patologii, to bez problemu takie mieszkania są praktycznie od razu skupywane z rynku. To jest wyścig
Tego to się po Gwiazdorskim nie spodziewałem xD, ciekawe co jest długoterminowo ważniejsze dla państwa czy rodziny z własnymi mieszkaniami, dzięki czemu mogą myśleć o dzieciach, czy fliperzy, co sobie mogą zarobić. ( ͡º ͜ʖ͡º) Jednakże polski rząd już dawno pokazał, że tu nie ma żadnego planowania długoterminowego.
strasznie dużo ludzi schorowanych uzależnionych i starych w wojewódzkich jest skoro takie to popularne i tak to podbiło ceny na rynku nieruchów.

@Reanef: Pasujesz na flippera bo ładnie manipulujesz. Nikt nie twierdzi, że flipperzy są źródłem całych wzrostów - ale jeśli ukrócenie flipperki spowoduje wyhamowanie cen choćby częściowo, to jest potrzebne i należy o to walczyć.