Wpis z mikrobloga

Dziewczyny od małego są przyzwyczajane do głupich rzeczy.
Byłem dziś z synkiem na turnieju szachowym dla dzieci, kategoria wiekowa 6-8 lat. W czasie gry nie było żadnych podziałów, czytaj chłopcy grali z dziewczynkami. W czasie rozdania nagród okazało się że jest specjalna kategoria dla dziewczyn i 3 z nich zostały wyróżnione za najlepsze wyniki w kategorii dziewczynek. Na tle reszty miały wyniki dość słabe. Co ciekawe, w czasie rozdawania nagród w klasyfikacji głównej okazało się, że drugie miejsce zajęła dziewczynka, która miała wynik lepszy niż dziewczynki uhonorowane w ich specjalnej klasyfikacji.
Czy nawet dzieci trzeba dzielić w taki sposób i pokazywać jak bardzo część z nich jest uprzywilejowania wylacznie że względu na płeć? To jest tak głupie że aż ręce opadają.

W ogóle ciekawi mnie jak się czuła dziewczynka która zajęła 2 miejsce w głównej klasyfikacji. Niby natrzaskala znacznie wiecej punktów niż inne, ale ma tylko srebro. Gdzie inna, mająca znacznie słabszy wynik dostała złoto i puchar. Rodzice pewnie jej wyjaśnili czym jest ta druga, frajerska kategoria ale mogła się w tym wszystkim dość mocno pogubić.

#dzieci #dyskryminacja #wykrywa #feminazim
  • 5
  • Odpowiedz
@kakodyl: Rodzice długo jeszcze beda jej musieli to wyjaśniać. Dziecko za pierwszym razem może nie zrozumieć dlaczego ktoś „gorszy” jest lepszy.
Gratulacje dla organizatorów.
  • Odpowiedz
@kakodyl moje dziecko kiedyś wróciło z turnieju szachowego ze srebrem. Było 20 uczestników... Byłem dumny przez chwilę tylko, bo się okazało że córka 2 gry przegrała a jedną zremisowała, ale że były tylko 3 dziewczyny, a oddzielna klasyfikacja dla dziewczyn i dla chłopaków to i wygrała ;) no nic jestem z niej dumny na wielu innych polach. Ale jak ktoś się podstawia w szachach żeby przeciwnikowi nie było przykro, albo nie myśli
  • Odpowiedz