Wpis z mikrobloga

Chce się nauczyć elektryki

Mam pomysł żeby kupić sobie w sklepie elektrycznym kable, żarówki, wyłączniki itd. i podłączać sobie w domu i montować jakieś układy na podstawie filmików z YouTube.

W sensie że podłączyć do prądu z gniazdka przy wyłączonym bezpieczniku i potem włączyć prąd i sobie robić pomiary i jak to działa.

Dobry plan?
Miałem jakiś przedmiot z elektrotechniki na sytuacjach ale był zdalnie i nic się nie nauczyłem.

Czy lepiej zacząć od #elektronika brać prąd z ogniw?

#elektryka #elektrotechnika #pracbaza
  • 14
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: nie licz, że ktoś zapłaci ci kokosy, potraktuj to jako inwestycję. W terenie więcej się nauczysz bo każda budowa inaczej wygląda, doświadczenie ma spore znaczenie jak chce się tym zajmować później.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: umiarkowanie, zależy jeszcze co robisz. Układanie przewodów w domach to nie jest jakoś specjalnie wymagające, trzeba nie bać się wysokości przede wszystkim, czasami trzeba podnieść jakieś zwój z przewodem 5x4,0 i taki trochę waży, jak kupisz przewód na takim krążku gdzie jest 1000 m to już sam tego nie podniesiesz. Przy fotowoltaice to trochę siły trzeba mieć, no i przy układaniu jakichś grubych przewodów.
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: Do pracy obecnej albo przyszłej jak mnie wywalą z obecnej

Bo pracuję jako inżynier testów sprzętu i pracuję z zasilaczami laboratoryjnymi i przekaźnikami.
Tyle że zazywczaj ktoś to ustawia za mnie i ja tylko się podłączam i tym steruję on/off.

Ale do innych prac tego typu widzę że często są wymgania SEP 1kV

+ jak mnie wywalą i nie znajdę już pracy w IT to żeby umieć coś innego
  • Odpowiedz
Depresję mam chyba po prostu bo mam coś nie tak chemicznie w mózgu


@przegrywam_przez_miasto: co za bzdura. Mózg to chemia, kwestia dlaczego mózg wyzwala właśnie takie a nie inne substancje.
Sam to sobie wmawiasz? To że jesteśmy chemicznymi maszynami? A o sferze psychicznej zapomniałeś?

Twoim życiem rządzi podświadomość która przesyła informacje do świadomości abyś mógł sobie uświadomić co masz robić. Twoje wybory są podejmowane poza twoja świadomością. Zostało to udowodnione.

Teraz,
  • Odpowiedz