Wpis z mikrobloga

Sondaże CBOS pompują #konfederacja z 2 przyczyn

Osłabić Trzecia Droge jako konkurenta i spowodować odpływ elektoratu z PiS do Konfy.

Konfa to nie jest w tym momencie żaden rywal dla PO, bo ma realnie z 9 procent poparcia. Poza tym, gorzka prawda jest taka, że liczba pokemonów od Brauna I rozmaitych wpadek czyni ją bardzo łatwą do zaorania, gdyby nawet urosła do 20 procent i zaczęła stanowić zagrożenie, w co wątpię.

Za PiS CBOS marginalizował Konfederację, dając jej 4-5 %, nawet w momencie, gdy inne sondazownie dawały 10-11, bo była konkurencją dla PiS.

Nie wierzcie rządowym badaniom

#polityka #bekazpisu #bekazpo #manipulacja
  • 5
  • Odpowiedz
@Kopyto96: CBOS nigdy nie był wiarygodny. Aczkolwiek, jestem w stanie uwierzyć, że TD lekko spadła i ma teraz 11-12% poparcia. A jeśli chodzi o Konfę to mam nadzieje, że to prawda, że elektorat PiSu odpływa do niej, bo z dwojga złego już wolę Konfederacje, która gada populizmy o podatkach itp. niż PiS, których rządy można podpiąć pod autorytarne.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: No tylko, że Konfederacja jest w sytuacji bez wyjścia. Jakby wywalili pokemonów od Brauna to stracą możliwość posiadania wicemarszałka, co byłoby dla nich ciosem, bo ja, jako wyborca koalicji rządzącej (konkretnie Lewicy) mogę przyznać, że Bosak całkiem dobrze się sprawuje. A z kolei im dłużej będą go trzymać w swojej partii tym dłużej będzie dla nich koniem trojańskim jak jeszcze niedawno Korwin.
  • Odpowiedz