Wpis z mikrobloga

#ps4 #ps5 #playstation dwa pytania:

- widzę na necie różne opinie co do głośności ps5. Mam obecnie ps4 i jest tak głośne, że odbiera przyjemność z grania, jak otwieram okno w środku miasta, to jest ciszej, niż jak odpalam ps4. Na co zwracać uwagę, żeby kupić cichą wersję ps5?

- jakie gry polecacie z naprawdę dobrą fabułą i/lub klimatem? tlou mam niestety już ograne, until dawn mnie zachwycił. Residenty tak se (szczególnie village bardzo tak se), ale do residentów mam sentyment. Pierwszy Horizon był prawie super, gdyby nie tragiczne poboczne zadania i dialogi. O drugim widzę zbyt wiele negatywnych komentarzy. GoW i GTAV totalnie mi nie podeszły, nie czuję klimatu. RDR2 to raczej nie moja bajka.
Ewentualnie coś 'detektywistycznego' pokroju sherloka np.?
  • 17
  • 0
@Ziutek_Grabaz: o, akurat wymieniłeś trzy tytuły, których fenomenu kompletnie nie rozumiem :P Zapomniałem je wymienić.

Uncharted i dg mi zwyczajnie nie podeszły. W w3 grałem długo na pc, ale odpuściłem. Fabuła mnie ciekawi, ale sama gra jest wg mnie... marna? Mam na myśli np. mnóstwo śmieciowych przedmiotów, broń zmieniłem ze 3x, a przez ręce przewijają mi się dziesiątki jej rodzajów. Rozwój postaci, crafting, walka, eliksiry - wszystko to takie miałkie jakieś.
@sasik520: Coś detektywistycznego ale Sherlock to polecam The Sinking City (już stare, wyszło na PS4). Horizon 2 faktycznie jest gorszy od 1, zadania poboczne są przegadane, ale i tak warto zagrać. Dobra fabuła detektywistyczna jest w Disco Elysium.
@sasik520: Co do problemu głośności ps5 jest on praktycznie niezauważalny z PS4,na samym początku był problem z cewkami w ps5, a druga opcja która powodowała jakiś hałas to w zależności od tego na jaki wiatrak trafiłeś bo w ps5 miałeś montowane bodajże 3 różne wiatraki,ale nawet jak trafisz na ten który wydaje ten konkretny dźwięk o którym ludzie wspominqli,to przy normalnym poziomie dźwięku z tv i tak nic nie słychać.
Ps4 jest glosna gdy jest brudna, wystarczy przedmuchac radiator powinno pomoc, najlepiej/trzeba zdjac dolna obudowe i albo dmuchnac sprezonym powietrzem albo wyciagnac co sie da odkurzaczem.