Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś z Was przerabiał kurs szybkiego czytania?
Mam ochotę wprowadzić sobie takie ćwiczenia, ale obawiam się że w momencie jak przestane ćwiczyć to tempo czytania wróci do stanu pierwotnego.
Jaka jest opinia naszego kolektywnego autyzmu w tym temacie?

#czytanie #ksiazki #czytajzwykopem
  • 2
  • Odpowiedz
@Kruqu: usiłowałem się w to bawić dawno temu. MOim zdaniem szkoda na to czasu, po prostu czytaj po swojemu, im więcej będziesz czytał, tym sprawniej będziesz to robił, a umiejętność "skanowania" wzrokiem całych fraz tekstu przyjdzie sama, to jest zwyczajnie kwestia wytrenowania mózgu w ich rozpoznawaniu, do tego nie kurs jest potrzebny a dużo czytania, nic więcej.
Kursy szybkiego czytania sprowadzają się do tego samego, plus jeszcze #!$%@? o "wyeliminowaniu kanału
  • Odpowiedz
@Jarek_P: ja robiłem kurs internetowy gościa od tej książki w 2013, kosztował chyba ze 200 zł xD W kursie było dużo ćwiczeń, ale nie wiem jak zostały opracowane i czy ktokolwiek badał ich skuteczność w rzetelny sposób. Pamiętam, że moja szybkość czytania przed kursem to 140 słów/min.

Przerabiałem ćwiczenia zgodnie z planem przez kilka tygodni. Co jakiś czas były ćwiczenia/sprawdziany polegające na tym, że po prostu bardzo szybko czytało się tekst
  • Odpowiedz