Wpis z mikrobloga

Mireczki. Przymierzam się do założenia klimatyzacji z pompą ciepła.

Powierzchnia 35-40m2.
Chciałbym dogrzewać zimą więc raczej do tych - 20*c paru musi być
Fajnie jakby miała aplikacje nie ukrywam że pomocne jak się jest w pracy i chce siw sterować zdalnie

Cena: najlepiej do 4k z montażem oczywiście

Co teraz jest najbardziej godne uwagi?

#klimatyzacja
  • 9
@ibeafraidi: każdy nie podstawowy model ze stajni:

Gree, rotenso, midea, hisense, daikin, mistubishi.

Parametr pracy do -25 dla splita - jak najbardziej osiągalny, wifi to każdy, nie podstawowy model ma.
@kuncfot: @ibeafraidi Rotenso imoto jest na kapilarze (widać to na tym filmie - spirala po prawej na dole), to nie nadaje się do grzania w bardzo niskich temperaturach. Tzn. grzać grzeje, ale wraz ze spadkiem temperatury wydajność oraz COP lecą na łeb, na szyję. Lepszym wyborem będzie coś z zaworem rozprężnym sterowanym elektrycznie (EEV), ale nie wiem czy coś znajdziesz w tej cenie
@Xargo1: Tzn powiem tak. Główne grzanie to gaz. Bardziej dogrzewanie w okresach przejsciowych + zimą czasami bywa ze u rodziców w budynku oddalonym o 15m od mojego budynku jest wystarczająca temperatura w domu np 21*C a u mnie jest 17-18*C.
Przez to ze rury idące ziemią się wychładzają.

W tym przypadku ten imoto by wystarczył?
@ibeafraidi w okresach przejściowy będzie jeszcze znośnie, ale tak przy -10 klima będzie już bardzo prądożerna i przy większym zużyciu będziesz miał mniej ciepła niż z klimy z EEV. Przy jeszcze większych mrozach będziesz miał COP bliski 1, więc wtedy równie dobrze będziesz mógł dogrzewać się tzw. farelką
@ibeafraidi:
Dobra optymalna opcja, imoto jest udaną konstrukcją, sprawdzony w bojach grzania cały sezon. Niezle moduluje i potrafi zejść do niskich poborów...

Natomiast, model wyższy: Revio, jest jeszcze lepszy, chociażby przez to że ma elektroniczny zawór rozprężny.
Wg. Mnie dużo solidniej wykonany. Za to brzydrzszy;)

Jak klima ma służyć głównie do grzania i różnica w cenie będzie ok 500pln, a nie np. 1000 to brałbym Revio.
@cassuss: imoto 4000, revio 4400. Taką oferte dostalem od znajomego. Bardziej głownie chłodzenie zimą a grzanie głównie tylko w okresach przejsciowych.

Paradoksalnie mam taką sytuacje ze jeśli jest poniżej -5 albo -10*C to moje grzejniki grzeją dużo mocniej przez co mam na chacie te 20-21*C. Najgorzej gdy jest koło 0*C bo wtedy mam zimne/letnie grzejniki a u rodziców w domu są ciepłe bo piec sie nastawia na taką temperature ze u