Wpis z mikrobloga

#hotelparadise Ja #!$%@?ę, ludzie, już ręce opadają czytając te Wasze wysrywy broniące Luizy we wszystkim co zrobi. Luiza taka biedna bo trafia na zadania, w których musi być blisko z partnerem? Uwaga bo może nie zauważyliście. Mamy teraz ósmy sezon Hotelu Paradise, ósmy nie pierwszy i jeśli ktoś decyduje się na udział w programie to powinien mieć na tyle oleju w głowie żeby być świadomym, że będzie musiał się do swojego partnera zbliżać i brać udział w konkurencjach, którą mogą mu nie odpowiadać. Zaraz pewnie ktoś napisze, że Luiza jest taka biedna bo ma kompleksy i czegoś nie przepracowała - spoko, a Mallu też tak broniliście w zeszłym sezonie? XD
  • 27
@hotelowy-wymiatacz: zgadzam się. Jakie by zadanie nie było, czy joga, czy taniec, czy jakieś nawet durne ćwiczenia z durnym Bartkiem to ona nie umie, nie może, nie chce, wstydzi się, żartuje itd. No dramat. Sama bym się wkurzyła, jakby z każdego zadania robiła sobie bekę i traktowała wszystko jak zabawę.
Jessie zresztą podobnie, z tym że ona traktuje rywalizację serio a ma problem "tylko" z bliskością w zadaniach.
@hotelowy-wymiatacz No to niech ci opadają. O ile w konkurencjach się zgadzam, tak widać, że dziewczyna owszem musi przepracować chore relacje, w które wchodzi. Bo to, że tkwi w czymś takim z Bartkiem świadczy o jej „słabości”, ale jak i widać rzeczach nieprzepracowanych wcześniej. W tej kwestii krytykować jej nie będę, bo jestem świadoma na swoim przykładzie, jak trudno odejść od toksyka, bo oni potrafią szybko uzależniać.
@amanda12: I jak coś to, to co napisałem wyżej nie ma na celu bronienia Mallu bo była ładnie odklejona, ale osoby, które mają jakieś nieprzepracowane problemy jak już wielokrotnie było tu to pisane powinny iść do specjalisty, a nie pchać się do reality show. Dlatego dla mnie to żaden argument obronny, że ktoś ma nieprzepracowane jakieś sprawy z przeszłości
@hotelowy-wymiatacz Powiem tak, jak się zgadzam z całą prawie wypowiedzią, o tym, że nie powinni iść, tak pisząc, że to nie jest argument obronny stygmatyzujesz choroby psychiczne. Zaburzenia/traumy mocno wpływają na zachowanie konkretnej osoby, postrzeganie przez nią świata oraz działanie na innych ludzi. Wielu z nich nawet nie chce się podejmować leczenia, bo w Polsce panuje powszechne przekonanie, że choroby psychiczne to zło konieczne, tak samo jak wizyta u psychologa.

Dlatego tak
@amanda12 żeby nie było, nie chodzi mi też o to, że teraz taka osoba ma dupochron, bo „mam #!$%@? psychikę”. Bo przeciwko czemuś takiemu też jestem :) Sama mam poważne problemy, ale nie używam ich nigdy jako dupochronu. Może też stąd moje zrozumienie problemu :) (plus osoby z borderem i depresją w rodzinie)
@amanda12: Ja również nie umniejszam absolutnie problemom natury psychicznej bo to bardzo poważna sprawa, ale no po prostu w przypadku Luizy chyba nie ma dla mnie argumenty, który usprawiedliwiłby jej zachowanie. Więc chyba jesteśmy po dwóch stronach barykady jeśli chodzi o ocenianie Luizy, ale zawsze miło jest podyskutować w kulturalny sposób