Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Widzieliście najnowszą promocję Atala pod kredyt 0 procent?

1. Rezerwujesz po obecnej cenie do września
2. Wpłacasz 20% wkładu własnego żebyś nie #!$%@? czasami i czuł się przywiązany do tego, żeby nie zrezygnować skoro już tyle zainwestowałeś
3. Płacisz do września raty do atala zamiast do banku, żeby skumulować jak najwięcej kasy u dewelopera (czyli Twojego wkładu własnego) po to, żebyś miał jak największą zdolność kredytową i #!$%@?ł najwięcej kredytu ile się da XD dzięki takim zabiegom weźmiesz droższe mieszkanie a my dopilnujemy żebyś już uzbierał i się czasem nie wycofał
4. Potem bank Cię ubiera w największy kredyt jaki się da i zamiast dewelopera spłacasz już bank
5. Oczywiście nie wspominamy o tym, że to dlatego, że limity będą gówniane i będziesz i tak musiał dobrać część na komercyjnym i tak naprawdę dlatego dbamy żebyś miał jak największy wkład, bo będziesz musiał mieć zdolność na częściowo zwykły kredyt i #!$%@?ć krechę po same kuleski albo nawet po sam kręgosłup

https://atal.pl/program-mieszkaniowy-decyzja-na-raty/
  • 18
  • Odpowiedz
@#!$%@? skoro podpisujesz umowę teraz, wpłacasz 20% i potem jeszcze dorzucasz kilka „rat” to jak ma niby wejść jeszcze większy kredyt niż normalnie? xD
  • Odpowiedz
Jak to ma poprawiać zdolność kredytową? To że musisz wziąć mniej kredytu, bo zgromadziłeś więcej niż 20% ceny, nie oznacza chyba, że Twoja zdolność kredytowa jest wyższa?


@throwawayaccount1: wykopka pytaj, jak działają kredyty xD oni nie chcą nic kupować, oni chcą marudzić, że wszyscy źli dookoła, modląc się do dnia, kiedy wszystkie #!$%@? o 90% i będzie ich stać kupić takie mieszkanie za gotówkę w centrum dużego miasta.
  • Odpowiedz
@throwawayaccount1: @Sihill_pl @augusto-mises @Ranger znaczy rzeczywiście w emocjach trochę źle to opisałem. Chodzi o to, że Atal wie, że chce Cię wydoić z hajsu maksymalnie, więc chce żebyś dał jak największy wkład zabierając taki sam kredyt jak planowałeś
Np.

Mieszkanie 800k
160k wkład
640k kredyt

Ale można zrobić tak że
Wpłacasz 165k-168k wkład
Do września dorzucisz w ratach że 20k-30k
Twój wkład to już 185k-198k
Bierzesz kredyt na 640k
Wartość mieszkania
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: no tak że podwyzszasz ceny pod program i zbierasz do września kasę żeby wyszło więcej niż 20% wkładu przy takim samym kredycie jak przed podwyżkami. Wtedy cena może być powiększona o te pieniądze które w ratach zbierzesz do września a kredyt zostanie taki sam do wzięcia
  • Odpowiedz
@Ranger: @#!$%@?
Panowie, ale ja nie czepiam się tego co napisał OP, tylko tego co napisał Atal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"W międzyczasie poprawisz swoją zdolność kredytową, zasilając regularnymi wpłatami mieszkaniowy rachunek powierniczy, które powiększą Twój kapitał, podczas gdy w tradycyjnym kredycie znaczną część raty pochłaniają odsetki."
  • Odpowiedz
@throwawayaccount1: no właśnie tym się sugerowałem jak pisałem wpis, a nie zastanowiłem się nad tym. Może im chodziło, że jak zarezerwujesz mieszanie po cenie x to z tymi ratami większy dasz wkład i kredyt będzie mniejszy. Ale mniejszy kredyt to nie jest większa zdolność, więc #!$%@? ich wie. Cały ten program się czyta jakby to gimnazjalista pisał w sumie.

Oczywiście ja tam w ogóle nie wierzę w ich altruizm, moim zdaniem
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Pomysł fajny ale te ceny bolą. Bo może bym się na to skusił gdybym nie miał w głowie że 11-12k za Łódź to nieporozumienie i pompa z 5k z m2 do 12k z m2 w 4 lata to nie jest żaden deal i nadal można za 9k dostać. Nie mówiąc o wtórnym.
  • Odpowiedz