Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wyjaśni skąd bierze się różnica w modelu pracy lekarza w prywatnym gabinecie i dowolnego innego specjalisty, który przyjmuje klientów.
- na wizytę u lekarza czeka się tygodniami po czym trwa ona parę minut i zawsze mam wrażenie że lekarze są bardziej zainteresowani tym żeby wypełnić wszystkie papiery niż właściwym celem wizyty (analiza wyników, sprawdzeniem co mi jest). Zdarzało się że praktycznie zapomnieli mi powiedzieć o chorobie bo ważniejsze było wpisanie peselu w e-pacjecie i wklepanie kwoty na terminalu płatniczym
- u dowolnego innego specjalisty (architekt, prawnik, doradca bankowy, serwisant komputerów itp) wizyta przebiega na spokojnie z dokładnym przejściem przez wszystkie tematy. Nie ma się wrażenia że ta osoba niecierpliwi się twoją obecnością od przekroczenia progu

Powiecie, że więcej osób korzysta z usług medycznych niż bierze kredyt ale czy rzeczywiście o to chodzi? Nawet u dentysty jakoś da się bez stresu przeprowadzić badanie/zabieg a zęby leczy prawie każdy więc przemiał powinien być podobny

#medycyna #nfz #medicover #luxmed #lekarz
  • 3
@kukold: Jak architekt nie zapisze dokładnie wszystkich twoich oczekiwań to raczej nie pozwiesz go za to że ci dobrał zły kolor płytek. W medycynie można za to dostać wyrok, karę albo wiele wiele innych. A do stomatologii cóż, wiele gabinetów nie prowadzi w sposób rzetelny i prawidłowy dokumentacji medycznej, co jest karygodne ale jakoś stomatolodzy rzadko są pozywani a szkoda.
@kukold: Ja widzę parę powodów:

1. Obciążenie lekarzy biurokracją
2. Mała konkurencja wewnątrz środowiska - pacjent i tak przyjdzie
3. W curriculum studiów/szkolenia specjalizacyjnego brak zajęć, które uczyłyby rozmowy z pacjentem i jego rodziną. Z resztą w Polsce nie tylko w medycynie umiejętność komunikacji jest traktowana jako bezwartościowa umiejętność, bo "gadać przecież każdy umi".
4. Niewłaściwa selekcja do zawodu. Powoli się to zmienia, ale jest to wciąż zawód, który ilością benefitów
@kukold: Serwisant komputerowy i architekt jako usługa mało mi znana, więc odpuszczam, ale raczej przywołani prawnik i doradca bankowy dla mnie gorzej niż lekarz prywatnie, bo ja na NFZ mam przykre doświadczenie, ale prywatnie ok, taka mocna 4 przy tych na NFZ 2- w skali szkolnej 1-6. 30 minut wizyty średnio, więc w porównaniu do NFZ co kiedyś byłem u lekarza medycyny pracy 3 minuty 8 sekund, nastawiłem stoper, ale czekałem