Wpis z mikrobloga

#luxmed #afera #zdrowie #praca

Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma możliwości na umówienie się na wizytę w #luxmed. Dzisiaj moja dziewczyna odkryła, że przy kompletnym braku terminów na badanie jak się wyloguje z aplikacji i wejdzie na stronę niezalogowana jest masa dostępnych terminów odpłatnie dosłownie co 15 minut.
Zadzwoniliśmy na infolinię i kobieta tłumaczyła, że #luxmed wynajmuje gabinety lekarzom (lekarzom freelancerom XD), którzy działają poza pakietem.
Ja kupiłem pakiet od agenta, który przyjechał do mnie do domu i tłumaczył, że będę miał "PRAWO PIERWSZEŃSTWA". Czyli jak to on tłumaczył dzwoniąc na infolinię i podając te hasło dostanę szybciej termin lub wizytę w innej przychodni, za którą Luxmed pokryje koszty. Ostatnio zweryfikowałem to z panią na infolinii i oczywiście okazało się to wierutną bzdurą. Coś tłumaczyła że na infolinii ona widzi inne terminy niż w aplikacji i dlatego mogą się różnić ale prawo pierwszeństwa to w sumie nie istnieje.

Jesteśmy wszyscy elegancko robieni w butelkę przez Luxmed, które zbudowało bazę klientów z abonamentem po czym ścięło liczbę gabinetów i lekarzy dostępnych dla tych klientów i przełożyło dla odpłatnych? Na ten moment tak to dla mnie wygląda. Jestem #!$%@? bo miałem parę wizyt, które czekałem po 3 miesiące a łożę na to gowno regularnie co miesiąc 200 zł.
pejootl - #luxmed #afera #zdrowie #praca 

Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma możli...

źródło: image_picker_EF373565-FB8C-407C-9EF2-6667A11C1CA4-21432-0000054E9143890F

Pobierz
  • 233
Jesteśmy wszyscy elegancko robieni w butelkę przez Luxmed


@pejootl:
Mów za siebie. Ja jestem bardzo zadowolony. Wszystko cacy i szybciutko. Najszybszy termin na specjalistyczne badanie (RTG klatki) jaki miałem w życiu (za 40 minut). Doppler prawie od ręki.
@pejootl: do bingo nieogara dodać musisz jeszcze ubezpieczenie na życie, którego i tak nie dostaniesz bo zapomnisz o jakimś okresowym badaniu czy cokolwiek innego wymyśli firma ubezpieczeniowa by nie wypłacać ci kasy
@pejootl: To samo w PZU, gwarantują umówienie w dwa czy tam 3 dni, ale wizytę możesz umówić w aplikacji za 2 miesiące albo umówić sobie sam na rynku i niby zwracają Ci kasę xD
@Lixerv: ja mam pakiet z roboty, oni chyba dobierają indywidualnie pakiet pod to, co wynegocjował pracodawca. Ale jak zsumuje to co płacę za siebie i żonę i to co doplaca pracodawca to tak do 450 zl za dwie osoby przy umowie na rok. Ale biorąc pod uwagę dostęp do stomatologa i rehabilitacji to po 3 miesiącach jesteśmy na plus XD
@pejootl: Mam pakiet medyczny z pracy i zawsze ze zwykłej wygody korzystałem z Luxmedów których w moim mieście wojewódzkim jest z 10, ale odkąd zaczęli lecieć w #!$%@? z terminami a dodatkowo z samą jakością usług to już dawno nie korzystam. Całe szczęście mój pakiet medyczny pokrywa o wiele wiele więcej placówek medycznych niż ten dziadowski luxmed.
@pejootl: 10 lat temu ta prywatna opieka medyczna to była bajka. Multum terminów, często tego samego dnia. Odkąd taki benefit może wykupić każda gownofirma, a lekarzy jest coraz mniej, to terminów nie ma bo po prostu w dużych miastach niemal każdy ma wykupiony pakiet.

Jak masz najwyższy pakiet to dzwoń do swojego opiekuna VIP i on Ci znajdzie termin.
My z zona ostatnio zrezygnowaliśmy z tego gó...a. Jeszcze 2-3 lata temu było w miarę ok. Do tego za maks pakiet płaciliśmy chyba 70zł od osoby wiec luzik. Ostatnio przyszła podwyżka i za 2 osoby wyszło by prawie 400zł miesięcznie.... a jak chciałem jeszcze przed końcem pakietu znaleźć okulistę to był jeden wolny termin i nic więcej......
@pejootl: w PZU przez stronę często nie ma terminów i wybór lekarzy jest bardzo mocno okrojony. Na Lublin np. w ogóle nie pokazuje dostępnych placówek wykonujących rezonans (a z infolinii info, że są dwie które robią).
Dopiero zadzwonienie na infolinie, przebicie się przez bota i rozmowa z konsultantem pozwala na szybkie umówienie wizyty tam gdzie się chce i do kogo się chce. Wspomniany wyżej rezonans umówiony na dwa dni po zgłoszeniu