Wpis z mikrobloga

Mireczki, skąd sklepy typu "sportofino.com" ściągają oryginalne ubrania?
Pisałem do kilku marek które sklep ten ma w swojej ofercie, ale żadna nie potwierdziła że jest to ich autoryzowany reseller. Niektóre wręcz odradzały tam zakupy, tymczasem w internecie nie ma żadnych opinii, że sprzedają podróbki. Mają nawet kilka stacjonarnych sklepów w Polsce np w warszawskim klifie który uważany jest za bardziej prestiżową galerię.

#pytaniedoeksperta #modameska #modadamska #ubrania #buty
brixo - Mireczki, skąd sklepy typu "sportofino.com" ściągają oryginalne ubrania? 
Pis...

źródło: Salon

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@brixo: Raczej mało kto stacjonarnie wpuszcza podróbki do obrotu, bo nie jest tajemnicą, że są kancelarie własności intelektualnej, co mają po 10, czasem ponad dużych brandów co tylko szukają okazji, aby kogoś dojechać za handel fejkami. Net co innego. Może idzie do nich jakiś towar gorszej jakości dużych brandów co nie pójdzie gdzie indziej np. Ale to tylko taka moja hipoteza. Lub jakieś starsze kolekcje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sylwiusz89: podróbki wg mnie też mało prawdopodobne, a co do starszych kolekcji to możesz mieć rację, bo zauważyłem, że ubrania których nie ma już na stronie producentów oznaczają jako nowe kolekcje.
  • Odpowiedz
@brixo: A ludzie łapią haczyk, że nowa kolekcja. Znam pewną dziewczynę co myślała, że Calvin Klein i CK to inne marki. Mimo, że stać ją było na takie zakupy;) Na ignorancji takiej mam coś z nowej kolekcji, nie mając pojęcia, że jednak nie, też da się robić $$$.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sylwiusz89: Akurat CK to nie jest jakaś mega premium marka. Tam są dużo lepsze i droższe produkty, przy czym starsza kolekcja nie znaczy gorzej, bo np jeśli chodzi o produkty z GTX to marki przechodzą na nowe ekologiczne membrany ePE które nie są tak dobre jak stare i na grupach reddit rekomenduje się zakupy starych kolekcji, które są zdecydowanie lepsze i często tańsze. Paradoksalnie wprowadzając tą ekologie tworzy się produkty za
  • Odpowiedz
@brixo: Szczerze? Dopóki nie zobaczyłem twojego powyższego wpisu nawet nie wiedziałem, że taki sklep istnieje. Aczkolwiek jeśli autoryzowane źródła ci to odradziły to tego jednak bym się trzymał. @Sylwiusz89 Half Price sprzedawał swojego czasu podróbki bogo supreme więc śmiem twierdzić, że podróbki w sklepach legalnych nie są aż taką rzadkością jak nam się wydaje, ale po prostu tego nie widzimy. Wystarczy zobaczyć na przykład jakiej jakości bywają ''oryginalne ciuchy'' w supermarketach
  • Odpowiedz
@Cztero0404: Pewnie są fejki, ale stacjonarnie masz większy przypał, jak zostaną wykryte, bo koszt sprzedaży stacjonarnej, pracownik, koszt takiego sklepu-czynsz, prąd, woda, czasem nawet jakieś kąciki sanitarne w takich butikach masz, a w necie żaden lub prawie żaden. A tu idzie po mieście info, że były fejki i masz po butiku premium czy czymś podobnym. Stąd chyba najłatwiej z jednej strony zarobić, ale i stracić na handlu odzieżą. Zarobisz, bo masz
  • Odpowiedz
  • 0
@Cztero0404: Tylko tutaj chodzi o duży polski multibrand, który jest od wielu lat na rynku i ma sklepy stacjonarne w prestiżowych galeriach jak warszawski klif czy wrocławska renoma i zero opinii, że produkty które sprzedają to podróby. Bardziej właśnie prawdopodobne jest, że kupują rzeczy które są wycofywane i sprzedają jako nowe kolekcje u siebie.
Rzeczy adidas, nike w kauflandzie, auchan itd to jest często druga kategoria i specjalne kolekcje produkowane dla
  • Odpowiedz
  • 0
@Sylwiusz89: dlatego bardzo wątpliwe, że ten sklep sprzedaje fejki. Poza tym takie sklepy zwykle mają sporo niższe ceny, a tutaj ceny są normalne, kurtki i buty po kilka tys więc byłoby to bardzo dziwne.
  • Odpowiedz
@brixo: Z tego co gdzieś słyszałem, że każdego udowodnionego fejka liczą jak oryginał produktu z kolekcji basic, po czym nagle okazuję się, że janusz biznesu na ukrainie co nakupił 20 par skarpetek z logo Lacoste i TH nagle musi na rzecz takiego brandu zapłacić z tysiaka. Sklepy to pewnie wyjątki, ale na vinted, na aleDrogo, na olx znajdziesz dużo dziwnych ofert. Zdjęcia robione jakby z jakiejś dali, logo nie za bardzo
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Pewnie jak to podejść do tego to CK Jeans też jeszcze inny brand. Ale to dla mnie taki puryzm. Wiadomo są tacy co widzą różnice między kupnem Fabii I SDI, a Fabii I TDI, ale dla mnie dalej Skoda i Skoda. Pewnie nawet jakieś rady nadzorcze itd. masz wspólne, ale tu mogę się mylić.
  • Odpowiedz
Ale to dla mnie taki puryzm


@Sylwiusz89: Nie. To po prostu ekonomiczne podejście i definicja marki. Konkretnie marki produktowej. Babka miała racje bo poszczególne przedsiębiorstwa modowe mają kilka marek i tak jest nawet na naszym rodzimym rynku. Patrz Prosto i Prosto klasyk dwie marki firmy Prosto.

Wiadomo są tacy co widzą różnice między kupnem Fabii I SDI, a Fabii I TDI, ale dla mnie dalej Skoda i Skoda.


@Sylwiusz89: Nietrafione
GlebakurfaRutkowski_Patrol - > Ale to dla mnie taki puryzm

@Sylwiusz89: Nie. To po p...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-05 211425

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ostatni akapit mogłeś sobie darować. Poza tym opisałeś to w miarę ciekawie, ale tak nie będę grzebać, bo dla mnie dalej to puryzm, ale to moje zdanie, a z tą fabią to była ironia, bo pewien osobnik co kupił fabię tdi 90 km przekonywał, że przy sdi 64 km to rakieta itd. Choć na + masz z tymi zegarkami, bo właśnie ta panna od ck co ją opisałem, kupiła zegarek
  • Odpowiedz