Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mircy wlasnie kupilem mieszkanie i notariusz mowil o obowiazku zmiany wlasciciela w urzedzie miasta do dwoch tygodni. To wystarczy sie zameldowac czy co mam dokladnie zrobic? Podobno mozna online przez euap czy jakos tak.
#mieszkanie #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: odpowiedziałeś notariuszowi "ok, nie ma problemu", a teraz pytasz co to znaczy? Dlaczego nie zapytałeś notariusza, jak dokładnie masz to zrobić, skoro on takich umów przetwarza kilka tygodniowo więc na 100% zna dokładnie ten proces.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Mireczku, musisz iść do urzędu miasta, żeby tam odhaczyli, że będziesz teraz płacił podatek od nieruchomości. Wg prawa masz na to 2 tygodnie od kupna (podpisania umowy u notariusza). Ja zgapiłem poszedłem z tym do urzędu prawie po miesiącu zgłosić i nie było problemu - Wrocław here.
Jakoś po miesiącu od zgłoszenia mi przysłali pismo z wysokością podatku na ten rok.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim musisz zgłosić się do wydziału nieruchomości i złożyć druk informacji o nieruchomości, kto jest właścicielem, ile m itd żeby Ci wyliczyli podatek, niby masz ileś tam czasu, jak sam nie zgłosisz to tak naprawdę mogą Ci sami wyliczyć po kw jak do nich trafi. Lepiej iść samemu i Ci tam pomogą wypełnić.
  • Odpowiedz
@canismajoris231: dokładnie, formularz IN-1 wypełniasz na ePuap i jeśli urząd będzie czegoś potrzebować, to do ciebie zadzwonią żeby potwierdzić dane z aktu notarialnego. Robiłam to w grudniu i nie musiałam dumać do żadnego urzędu.
  • Odpowiedz