Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@telemach20 poprzednio z tego co mi wytłumaczyli to urządzenie do generowania ciśnienia wymienili, teraz podejrzewam, że młynek, ale nie chcę go już dawac do naprawy bo poprzednia kosztowała 700 zł więc chyba kupię nowy trochę lepszy
@sebek_r: generalnie post taktyczny, bo też się powoli przymierzam do zmiany ekspresu, ale gdy niedawno robiłem research, na jakimś kawowym forum trafiłem na cały wątek, w którym bardzo krytykowano ekspresy producentów robiących "wszystko", a polecano te od firm typowo ekspresowych, czyli np. Nivona, Melitta, od biedy DeLonghi (choć tu były też zdania baaaardzo przeciwne).
Generalnie na tych forach królowała opinia, że bez budżetu minimum 5000PLN to nawet nie podchodź do tematu,
@Jarek_P: to jest klasyka odpowiedzi szukajac na dedykowanych forach. Wejdz na forum rowerowe to tez Ci powiedza, ze bez np. 5k nie podchodz, bo kazdy tanszy rower to nie rower a najlepiej to nie kupuj calego tylko poszczegolne czesci i skladaj sam :P

znajomi maja DeLonghi i im sie bardzo dobrze sprawuje juz od roku i ja sam niedlugo bede na etapie wybierania ekspresu i chyba bede szedl w strone jakiegos
via Android
  • 0
@czuczupikczu Lattego kawę robi całkiem dobra, też nie jestem jakimś smakoszem i mi wystarcza. Najważniejsza jest i tak kawa. Chodzi o to, że ledwo się skończyła gwarancja i już drugi raz jest popsuty :/
@sebek_r: ciezko mi sie wypowiedziec czy to kwestia egzemplarza czy calej serii. Jak widac, rozszerzona gwarancja moze nie byc zlym pomyslem przy zakupie ekspresu. Osobiscie sie krece w okol firmy DeLonghi, bo chyba najczesciej mialem z nim sytcznosc czy to w pracy czy u znajomych i nigdy nie bylo problemow, ludzie chwalili sobie.

Kolega @Jarek_P zarzucil ten ekspres Nivona i przyznam, ze zaciekawil mnie. Fajna cena, niezle wyglada, tez sie mu
via Android
  • 0
@czuczupikczu w poprzednim serwisie mówił, że Lattego są po prostu wadliwe, jako cała seria. Dlatego pewnie ta niska cena :P Tak więc nie polecam. @Jarek_P mnie też zaciekawił i chyba mam już wybrany kolejny ekspres xD Dzięki za reaserch :)
@czuczupikczu: @sebek_r mnie też ta Nivona się podoba. I też nie oczekuję od ekspresu robienia kawy, po której najwięksi kawowi puryści ze łzami w oczach w łeb sobie strzelają, by ta ekstaza była ich ostatnią chwilą, ale:
- zależy mi na dobrej kawie z mlekiem, automatyczny spieniacz musi być!
- żadne systemowe zasobniki na mleko, bo to fajnie wygląda tylko na obrazku i w reklamach (ewentualnie w ekspresie firmowym, gdzie na